Youtube i inne pierdoły

Wszystko, co nie jest związane z tematyką pozostałych for
Awatar użytkownika
baron
Posty: 663
Rejestracja: 02 sierpnia 2019, 13:58

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: baron »

dom?n pisze:
baron pisze:
bnw pisze:A wiesz, że człek, od którego mam skorupę 760 bez silnika i szyb, to prawdopodobnie rodzina? :)
Coś jest w tych zabytkowych volvo i naszej przedwojennej motoryzacyjnej inteligencji.

Młodego Steinhagena (a pomimo tego starszego ode mnie) poznałem w Klubie Volvo typu ORG.
Znajomi kupili niedawno podmęczone 360 od syna inż. Wiatraka, projektanta Beskida. Coś jest zdecydowanie na rzeczy.
Trzysetki, będąc w ofercie Pol-Motu, rządziły się swoimi prawami :)
Poza tym mówimy o prawilnych volvo, a nie jakichś pociotkach typu DAF.
0 x
The Saab 900: built like a Merc, safe as a Volvo and so much cooler than a BMW
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Maciek4530 pisze:To ten! :o
Oglądałem go ponad rok temu i już był bardzo słaby... I zadrutowany, zero płynu chłodniczego bo rzekomo opaski nie było na wężu. Nie mniej jak ktoś ma zaparcie i trochę wiedzy myślę że da się go zrobić gruzikiem na co dzień. :D
Na razie udało się go uruchomić, co będzie dalej - nie mam pojęcia :) Ale chętnie się przejadę jak dotrze do Poznania.
baron pisze:Trzysetki, będąc w ofercie Pol-Motu, rządziły się swoimi prawami :)
Poza tym mówimy o prawilnych volvo, a nie jakichś pociotkach typu DAF.
360 było w ofercie Pol-Motu? Nigdy nie przeglądałem, ale myślałem że tam było najwyżej benzynowe 1.4 i D16.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
baron
Posty: 663
Rejestracja: 02 sierpnia 2019, 13:58

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: baron »

dom?n pisze:
baron pisze:Trzysetki, będąc w ofercie Pol-Motu, rządziły się swoimi prawami :)
Poza tym mówimy o prawilnych volvo, a nie jakichś pociotkach typu DAF.
360 było w ofercie Pol-Motu? Nigdy nie przeglądałem, ale myślałem że tam było najwyżej benzynowe 1.4 i D16.
no dobra :) słaby jestem w DAFy udające Volvo.
i nigdy nawet nie podjąłem próby ich ogarnięcia.
patrzę w katalogii polmotu z lat '80 i tam wszystkie volvo jakie się pojawiają to diesle; w wypadku serii 300 opisane jako 340 GL w wersji sedan.

360 vs 340 to różnica tylko w wyposażeniu, tak?
sedan/hatchback, to nie ma znaczenia?
bo patrzę w katalogi volvo i 2.0 występował zarówno w 340 jak i 360.
na wiki z kolei czytam, że diesel też był tu i tu (chociaż wiadomo jak to z wiki jest)
0 x
The Saab 900: built like a Merc, safe as a Volvo and so much cooler than a BMW
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Zawsze myślałem że 360 to były tylko oznaczenia trzysetek z Redblockami i to tyle.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1233
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

A ja zawsze miałem wrażenie że 340 w Polsce były jak Domin napisał - biedaki, natomiast 360-ki miały o wiele lepsze wyposażenie i Redblocki...
0 x
Awatar użytkownika
baron
Posty: 663
Rejestracja: 02 sierpnia 2019, 13:58

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: baron »

Maciek4530 pisze:A ja zawsze miałem wrażenie że 340 w Polsce były jak Domin napisał - biedaki, natomiast 360-ki miały o wiele lepsze wyposażenie i Redblocki...
pierwsze to odszczekuje com powiedział - przewertowałem jeszcze raz katalogi i mój błąd.
nie znalazłem takiego, gdzie 340 ma silnik 2.0. nie wiem co paczyłem wcześniej.

czyli wychodzi na to, że 360 to oznaczenie silnik - 2.0.
zaś 340 to wszystkie pozostałe motory.

co do wyposażenia, to nie tyle określa je 340/360 co wersja wyposażenia (GL, GLE, GLT, GLD) chociaż jakieś drobne różnice pomiędzy 340 GL, a 360 GL są.
w załączeniu specyfikacja poszczególnych wersji na różne rynki.
oraz dwa zdjęcia smaczki - bardzo dziwny komputer pokładowy (widział ktoś taki?! - jak obsługiwało się radio i system wentylacji kabiny po jego założeniu?) oraz zdjęcie kabiny, w wersji totalny golas; nawet bez radia.

no i na koniec zdjęcia polskiego cennika 340 gdzie pokazano różnice pomiędzy wyposażeniem 340 diesel w wersji GL oraz DL
Załączniki
IMG_4232 Large.jpeg
IMG_4232 Large.jpeg (248.49 KiB) Przejrzano 2553 razy
IMG_4231 Large.jpeg
IMG_4231 Large.jpeg (399.46 KiB) Przejrzano 2553 razy
IMG_4230 Large.jpeg
IMG_4230 Large.jpeg (172.28 KiB) Przejrzano 2553 razy
IMG_4229 Large.jpeg
IMG_4229 Large.jpeg (334.09 KiB) Przejrzano 2553 razy
IMG_4228 Large.jpeg
IMG_4228 Large.jpeg (342.34 KiB) Przejrzano 2553 razy
IMG_4227 Large.jpeg
IMG_4227 Large.jpeg (322.19 KiB) Przejrzano 2553 razy
IMG_4226 Large.jpeg
IMG_4226 Large.jpeg (295.47 KiB) Przejrzano 2553 razy
1 x
The Saab 900: built like a Merc, safe as a Volvo and so much cooler than a BMW
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3078
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Maciek4530 pisze:A ja zawsze miałem wrażenie że 340 w Polsce były jak Domin napisał - biedaki, natomiast 360-ki miały o wiele lepsze wyposażenie i Redblocki...
Wszystkie od Fibaka to bardzo okrojone z dostępnych za Odrą wygód wersje i w 940 widywane k-jety
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

baron pisze:oraz dwa zdjęcia smaczki - bardzo dziwny komputer pokładowy (widział ktoś taki?! - jak obsługiwało się radio i system wentylacji kabiny po jego założeniu?)
Ten komputer można było montować również na gęsiej szyce i wtedy obsługa wymienionych nie była tak idiotyczna jak się wydaje.
A swoją drogą, to ten komputer (za który płaci się miliony monet, o ile ma nadrukowany napis "Volvo"), to po prostu przepakowany produkt jakiegoś japońskiego producenta. Przed Państwem komputer pokładowy Zemco ZT-4:

Obrazek

Obrazek

Można go wyrwać np. za 100 dolarów, dopiero co poszedł taki na Ebay: https://www.ebay.com/itm/184864356906
1 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
kapsel
Posty: 224
Rejestracja: 11 listopada 2015, 20:19

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapsel »

9xx po lifcie. 22:10

1 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3078
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

dom?n pisze:
baron pisze:oraz dwa zdjęcia smaczki - bardzo dziwny komputer pokładowy (widział ktoś taki?! - jak obsługiwało się radio i system wentylacji kabiny po jego założeniu?)
Ten komputer można było montować również na gęsiej szyce i wtedy obsługa wymienionych nie była tak idiotyczna jak się wydaje.
A swoją drogą, to ten komputer (za który płaci się miliony monet, o ile ma nadrukowany napis "Volvo"), to po prostu przepakowany produkt jakiegoś japońskiego producenta. Przed Państwem komputer pokładowy Zemco ZT-4:

Obrazek

Obrazek

Można go wyrwać np. za 100 dolarów, dopiero co poszedł taki na Ebay: https://www.ebay.com/itm/184864356906
masz zamontowany taki kąkuer ?
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ