IV Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - ATRAKCJE

Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3653
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

IV Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - ATRAKCJE

Postautor: endriugto » 14 maja 2018, 09:12

Pora na zachętę co by się nam tu jeszcze kilka osób zgłosiło.
Czas na atrakcje dnia drugiego.
W zeszłym roku dostałem sygnały że było zbyt intensywnie więc w tym więcej luzu i trasa o połowę krótsza.
Moja propozycja jest następująca.
Trasa objazdu jak poniżej.

https://www.google.com/maps/dir/O%C5%9B ... m0!1m0!3e0

Jak widzicie proponuje wjechać do Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.
Po 20 kilometrach i mniej więcej połowie trasy mamy Wdzydze Kiszewskie gdzie mieści się Park Etnograficzny. W lesie jest wyznaczony spory parking gdzie na pewno wszyscy się zmieścimy. Po zwiedzaniu parku proponuje przejść się na spacer (1,5 km) lub podjechać do wieży widokowej skąd rozpościera się widok na Jezioro Gołuń i Jezioro Wdzydze. Zarówno w Parku Etnograficznym jak i przy wieży widokowej mamy karczmy i tawerny gdzie możemy zatrzymać się na wspólny obiad. Mi szczególnie przypadła do gustu Tawerna przy wieży widokowej ( https://www.google.com/maps/place/Tawer ... 17.9211916 ).
Po wszystkich atrakcjach pojedziemy dalej eksplorować piękno Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Po drodze zahaczymy o Kościerzynę gdzie będzie można zrobić zakupy na wieczór ;)
Cała trasa ma 46,2 km i myślę że może nam to zająć 4 do 5 godzin.

Jakby co zgłaszajcie tutaj swoje inne propozycje.
2 x

Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: IV Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - ATRAKCJE

Postautor: Miś » 14 maja 2018, 12:39

W sprawie atrakcji to nie wiem jak inni ale mi bardzo podobała się opcja ustawienia aut w opatowskim rynku. Szkoda rezygnować z takiej możliwości a jak już wiemy jest to do ogarnięcia. Dlatego myślę, że fajnie byłoby skorzystać z dobrodziejstw pobliskiego Bytowa. Ładny rynek, pobliski zamek krzyżacki do zwiedzania oraz bardzo pyszna (sprawdzone) restauracja serwująca dziczyznę i nie tylko. Restauracja nazywa się "Młyn" i były w niej Kuchenne Rewolucje w TVN, co też jest jakąś atrakcją.

Z Bytowa możnaby pojechać do Wdzydzów tak jak pisał Andrzej bo stary kaszubski skansen jest wart zobaczenia ale co do restauracji jaką zaproponowałeś to jednak byłbym ostrożny. Byłem tam na spływie kajakowym i po posiłku w tej tawernie niestety nasza grupa musiała zrobić sobie dwudniowy biwak zamiast jednodniowego na wyspie Ostrów i doprowadzić żołądki do normy. :mrgreen:

Byłoby tych kilometrów troszkę więcej ale przecież o to chodzi, żeby się dobrze bawić i zjeść przy tym coś regionalnego 8-)
0 x

Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3653
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: IV Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - ATRAKCJE

Postautor: endriugto » 14 maja 2018, 12:52

Bytów myślę że jest już za daleko. Kościerzyna ma podobnej wielkości rynek a jest rzut beretem od ośrodka. Możemy wtedy zjeść w Kościerzynie.
Dajcie znać czy opcja prezentacji wozów na rynku jest dla Was ważna to napiszę pisemko do władz miasta.
0 x

Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: IV Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - ATRAKCJE

Postautor: Miś » 14 maja 2018, 13:07

wyglądałoby to mniej wiecej tak:
https://goo.gl/maps/e6r1dRpwo2K2

Myślę, że nie jest to jakaś nieosiągalna dla nas trasa tym bardziej, że byłyby dwa większe przystanki ;)
Ale niech ktoś jeszcze podłączy się pod rozmowę.

Dla mnie osobiście i tak największą atrakcją jest kolumna... i wcale nie Zygmunta ;)
0 x

Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3653
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: IV Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - ATRAKCJE

Postautor: endriugto » 14 maja 2018, 13:29

Miś pisze:wyglądałoby to mniej wiecej tak:
https://goo.gl/maps/e6r1dRpwo2K2

Myślę, że nie jest to jakaś nieosiągalna dla nas trasa tym bardziej, że byłyby dwa większe przystanki ;)
Ale niech ktoś jeszcze podłączy się pod rozmowę.

Dla mnie osobiście i tak największą atrakcją jest kolumna... i wcale nie Zygmunta ;)

Kolumna jest gwoździem programu i będziemy w niej na pewno się powolnie i z godnością przemieszczać w pięknych okolicznościach przyrody. Musimy tylko omówić sprawy organizacyjne żeby trochę się ścisnąć dla lepszego efektu i nasycenia kadru kantami :)
Po zeszłorocznych doświadczeniach trasa też około 100 km zajęła w naszym tempie dwa razy więcej czasu więc sam transport zajmie nam 4 godziny. Plus jedzenie, zwiedzanie i przystanki kolejne 4 godziny.
Po zeszłym roku dostałem sporo feedbacku że było zbyt intensywnie i za długo. Ludzie pragną towarzystwa swojego i pojazdów w ośrodku. Stąd moja propozycja żeby skrócić opcję atrakcyjną i wrócić wcześniej do ośrodka w celach integracyjnych :)
Tak czy inaczej sprawa jest otwarta więc proszę o wasze dalsze opinie i sugestie.
0 x

Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontaktowanie:

Re: IV Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - ATRAKCJE

Postautor: JoeM » 14 maja 2018, 16:59

Ja po ostatnich zlotach mam niedosyt rozmów i oglądania aut. Mam wrażenie, że niektóre atrakcje są tak na siłę aby wypełnić plan dnia i idzie się bo inni idą. Wiadomo, że trzeba uprzyjemnić czas towarzyszą podróży ale jeśli są tak piękne okoliczność przyrody to moje dziewczyny chętnie skorzystałyby z dobrodziejstw tego jeziora. Na moje to o 16-tej powinniśmy być już z powrotem na bazie. Piwko, spacery, pogaduch. Ustawienie aut na rynku jest fajna o ile my coś mamy do robienia. Jest to gratka dla mieszkańców ale dla naszych bliskich nie koniecznie, a wiadomo że jeśli stanąć to nie na godzinkę tylko dłużej a to zabierze spory kawałek planu dnia. Może wystarczą jakieś dwa fajne miejsca? Po miedzy jakaś urokliwa sesja zdjęciowa i jedzonko. Ciekawą opcją byłby też jakiś rajd :idea:
1 x

matibobi
Posty: 239
Rejestracja: 31 marca 2016, 11:35
Lokalizacja: Leszno, Wlkp

Re: IV Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - ATRAKCJE

Postautor: matibobi » 14 maja 2018, 22:49

Mi podoba się opcja kolumna, rynek, zwiedzanie i jedzonko. Bytów faktycznie może jest zbyt daleko. Nie jest nieosiągalny ale będzie to już gonitwa. Jestem za opcją Endriu lecz wydłużyłbym trasę o ok 20-30km. podejrzewam, że miejsc na sesję będzie tyle, że problemem będzie, które wybrać. Rozsądnie będzie chyba wybrać trasę Endriu z możliwością wydłużenia jeśli czas nam pozwoli o jakieś dodatkowe miejsce gdzie będziemy mogli wyjść z aut i coś zobaczyć czy zwiedzić, lub pstryknąć foty samochodom :D
1 x
Pozdrawiam !!!
690-018-111
matibobi
PV 544 '61 B16, 240 '89 B230F, 740 '92 B230F, 940 '92 B230FB, 850 '96 B5244S, XC90 '06 D5…
ex. ,S80 royal executive, s80 d5
6x240 `80, 2x`82, `84, `89, 93
940 ‚92`94, 92, 92, 92, 960 `91
V70 99, 01,
850 96
340 88

Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3653
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: IV Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - ATRAKCJE

Postautor: endriugto » 15 maja 2018, 08:59

matibobi pisze:Mi podoba się opcja kolumna, rynek, zwiedzanie i jedzonko. Bytów faktycznie może jest zbyt daleko. Nie jest nieosiągalny ale będzie to już gonitwa. Jestem za opcją Endriu lecz wydłużyłbym trasę o ok 20-30km. podejrzewam, że miejsc na sesję będzie tyle, że problemem będzie, które wybrać. Rozsądnie będzie chyba wybrać trasę Endriu z możliwością wydłużenia jeśli czas nam pozwoli o jakieś dodatkowe miejsce gdzie będziemy mogli wyjść z aut i coś zobaczyć czy zwiedzić, lub pstryknąć foty samochodom :D

Problem jest taki że w samym parku krajobrazowym większość dróg jest szutrowych albo co najwyżej z płyt i w dodatku ciężko z nich utworzyć pętlę bo kończą się w polu czy lesie.
Poruszać można się tylko po obrzeżach parku.
Żeby zrobić rundkę wokół parku i zobaczyć park etnograficzny lub wierzę widokową, nie mówię nawet o rynku w Kościerzynie, trzeba pokonać już koło 100 km a to jest za długa trasa.
Myślę że uda nam się zorganizować wyjazd na godzinę 10.30 - 11.00 a mała objazdówka plus zwiedzanie to będzie z 5 godzin więc w ośrodku wylądujemy w okolicach 16.00 i to wydaje mi się dobrą opcją bo do ogniska będzie sporo czasu na pogaduchy przy autach i nie tylko.
Nie ukrywam że podoba mi się opcja z rynkiem w Kościerzynie.
Przejeżdżałem przez Kościerzynę dwa lata temu na inny zlot i jadłem obiad na rynku. Jest tam na prawdę ładnie ale większą część płyty zajmują ogródki i nie wiem czy pozwolą nam się tam rozstawić. Nie wiem też jak wygląda to we wrześniu bo ja byłem tam na początku czerwca.
Z ciekawych knajp na rynku to moim zdaniem jest bardzo fajny bar mleczny w stylu PRL w klimacie motoryzacyjnym z grafikami starych aut na ścianach :)
Możemy przenieść wspólny obiad z Wdzydz Kiszewskich do Kościerzyny.
Chociaż na razie mamy tylko 11 aut i 19 dorosłych...
Załączniki
WP_20160610_14_44_57_Pro.jpg
Rynek w Kościerzynie latem
WP_20160610_14_44_57_Pro.jpg (195.2 KiB) Przejrzano 7610 razy
1 x

Awatar użytkownika
Brzozak
Posty: 183
Rejestracja: 03 października 2014, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: IV Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - ATRAKCJE

Postautor: Brzozak » 04 lipca 2018, 10:56

Skansen we Wdzydzach Kiszewskich jest całkiem fajny:

http://www.muzeum-wdzydze.gda.pl/informacje.html

A może Szymbark?

W Łubianie gdzie jest fabryka porcelany znajduje się ich sklep firmowy, czynny cały tydzień:

https://www.google.com/maps/uv?hl=pl&pb ... oioIkgIwCg
0 x
Lubię jak samochód projektowany jest przy pomocy linijki :)

Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1032
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: IV Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - ATRAKCJE

Postautor: sambo » 21 sierpnia 2018, 11:30

Mobilny warsztat "sambo" :D oferuje nieodpłatną kontrolę i ewentualną regulację luzu zaworowego w redblockach 8V.
Jeżeli ktoś jest chętny, proszę zorganizować odpowiednia uszczelkę pod pokrywę klawiatury oraz czyściwo.

Liczba aut do regulacji ograniczona ;)
1 x
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość