Żółte tablice dla zabytkowych Volvo - pytania i odpowiedzi

Niekoniecznie o samochodach.
Awatar użytkownika
grodek75
Posty: 288
Rejestracja: 23 sierpnia 2021, 16:55
Lokalizacja: Warszawa / Gdynia

Re: Granatowe 960 2.9 R6, 1994

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grodek75 »

Dodałbym tylko, że przy opinii rzeczoznawcy która jest niezbędna do zarejestrowania samochodu jako zabytek nie ma ani słowa o wartości pojazdu. Tzw. "biała karta" ktora jest na tą okoliczność sporządzana opisuje i uzasadnia dlaczego pojazd jest "godzien" uzyskania żółtych tablic. Jeśli chcesz by taka ekspertyza była podstawą do jakiegoś rodzaju wyceny pojazdu to myślę że powinno być to uzgodnione z ekspertem i pewnie taki dokument będzie zupełnie inaczej wyglądał. W "białej karcie" masz duży nacisk położony na opis historii danego modelu, zastosowanych w nim rozwiązań technicznych, etc. A to są po prostu dane z sieci, które przy wycenie są nic nie warte.
Tak więc nie łączyłbym w żadnym stopniu takich dokumentów.
Tak jak endriugto napisał - zwykła wycena.
1 x
Volvo 964 2.9 R6 (B6304), 1994r.
Instagram: @volvo.960.warsaw
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Granatowe 960 2.9 R6, 1994

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Kurde, prosiłem żeby założyć nowy wątek. No tej...
2 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 267
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Granatowe 960 2.9 R6, 1994

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

grodek75 pisze:Dodałbym tylko, że przy opinii rzeczoznawcy która jest niezbędna do zarejestrowania samochodu jako zabytek
Nie zgodzę się z Tobą. Ja zarejestrowałem na zabytek bez opinii rzeczoznawcy.
1 x
Awatar użytkownika
grodek75
Posty: 288
Rejestracja: 23 sierpnia 2021, 16:55
Lokalizacja: Warszawa / Gdynia

Re: Granatowe 960 2.9 R6, 1994

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grodek75 »

Bałuch 79 pisze:
grodek75 pisze:Dodałbym tylko, że przy opinii rzeczoznawcy która jest niezbędna do zarejestrowania samochodu jako zabytek
Nie zgodzę się z Tobą. Ja zarejestrowałem na zabytek bez opinii rzeczoznawcy.
Masz słuszną rację - to był z mojej strony skrót myślowy i to na tyle duży że mógł wprowadzić w błąd.
Należy utworzyć dokumentację w postaci tzw. "białej karty" i można to zrobić samemu nawet jeśli ktoś chce, potrafi, wie co tam wpisać i posłać razem z wnioskiem do konserwatora.
Ja skorzystałem z pomocy rzeczoznawcy i dlatego od razu mój tok rozumowania poszedł w kierunku jego prac.
Przepraszam za nieścisłość.
1 x
Volvo 964 2.9 R6 (B6304), 1994r.
Instagram: @volvo.960.warsaw
Zbigbig
Posty: 8
Rejestracja: 02 listopada 2022, 19:27

Re: Granatowe 960 2.9 R6, 1994

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zbigbig »

grodek75 pisze:Koszty to:
- opinia rzeczoznawcy, przygotowanie tzw. "białej karty", odpowiednie zdjęcia plus wbrew pozorom nie takie proste wypełnienie formularza badania technicznego (teoretycznie można to zrobić samemu, ale ja skorzystałem z pomocy specjalistów i nie żałuję. Na priv mogę podać kontakt do nich): 850zł
- opłata skarbowa u Konserwatora Zabytków: 17 zł
- badanie techniczne: 170zł
- ponowna rejestracja w Wydziale Komunikacji wraz z tablicami: 200,50zł
Czyli razem: ~1240zł
Co do wypowiadania OC np. zimą. Nie wiem jakie składki płacicie za swoje cegły, ale ja w tym roku zapłaciłem 550zł za 12 miesięcy.
Orientuje się ktoś jakie to są oszczędności jeśli wypowie się OC np. w okresie listopad - luty? Gra warta świeczki? Bo jak oszczędzę 200 złotych w skali roku to nie wiem czy będzie mi się chciało.
hej, czy możesz dać namiary na rzeczoznawcę? u mnie cenią minimum 1000 pln
0 x
ODPOWIEDZ