Wszystko co chciałbyś wiedzieć o kratkach bagażnika 740/940/960

Miejsce dla autorów, którym niestraszne jest pisać dłuższe posty.
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wszystko co chciałbyś wiedzieć o kratkach bagażnika 740/940/960

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

AOW pisze:W moim 940 98' jest tylko jedno mocowanie kraty do szerokiego oparcia kanapy, jest ono na środku. Czy tak było od początku nie wiem.
Późne kraty mają najwyraźniej jeden zaczep, a przynajmniej tak wnoszę po tej, którą można kupić w Skandixie i ma ewidentnie jedno zgrubienie w okolicach połowy szerokości.
fonderal pisze:Nie wiem czy będzie widać zdjęcie, FF coś namieszał w ostatniej aktualizacji...
Widać :)
1 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Iwan
Posty: 69
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Wszystko co chciałbyś wiedzieć o kratkach bagażnika 740/940/960

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iwan »

Wczoraj grzebałem koło kraty i rolety w "nowym" 940. Kratę i roletę zostawiłem z klekota. Rocznik 1996, czyli krata:
4. Kratka stalowa, do serii 900 i V90, 1995-.
Numer OE: 9166503-4 (szara), 9166502-6 (beżowa), 916966-3 (dębowa), 916501-8 (czarna)

I mam pytanie, czy zaczepy (mam dwa) do oparcia tylnej kanapy wkręca się ot tak, gdziekolwiek przystawiwszy do powierzchni i po prostu wkręt w oparcie docisnąć i wkręcić? Czy są tam ukryte miejsca na wkręty? Mniej więcej to sobie zwymiarowałem przed wyjęciem z diesla, ale nie co do mm.

I uchwyty górne mocujące kratę mam takie cieńsze, delikatniejsze niż były w dieslu. W dieslu były takie grube z dodatkowym otworem na wkręt oprócz głównej śruby, a tu jest tylko główna śruba oraz bolec taki prowadzący, który wchodzi w otwór w karoserii.
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wszystko co chciałbyś wiedzieć o kratkach bagażnika 740/940/960

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Iwan pisze:I mam pytanie, czy zaczepy (mam dwa) do oparcia tylnej kanapy wkręca się ot tak, gdziekolwiek przystawiwszy do powierzchni i po prostu wkręt w oparcie docisnąć i wkręcić? Czy są tam ukryte miejsca na wkręty? Mniej więcej to sobie zwymiarowałem przed wyjęciem z diesla, ale nie co do mm.
Nie ma żadnych przygotowanych otworów w kanapie, a przynajmniej nic o nich nie wiem. Ja wymierzyłem, przykręciłem, zaczepiłem, działa :)
Iwan pisze: I uchwyty górne mocujące kratę mam takie cieńsze, delikatniejsze niż były w dieslu. W dieslu były takie grube z dodatkowym otworem na wkręt oprócz głównej śruby, a tu jest tylko główna śruba oraz bolec taki prowadzący, który wchodzi w otwór w karoserii.
Obrazek

Masz inne zaczepy niż te z obrazka?
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Iwan
Posty: 69
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Wszystko co chciałbyś wiedzieć o kratkach bagażnika 740/940/960

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iwan »

Zaczepy zrobię zdjęcie, są o tyle inne, że jakby w miejscu otworu na wkręt siedzi jakby fabryczny trzpień/ bolec, taki powiedzmy ustalający, i on wchodzi w otwór w blasze karoserii, przy czym otwór w blasze wygląda na fabryczny, nie wiercony przez kogoś - to w aucie obecnym 1996 rok/ 1997 wg VIN.
W dieslu 1995/ 1996 wg VIN - takie jak na zdjęciu. Tyle, ze malowane na szaro i taka chropowata powłoka.

No więc, w słupkach bezpośrednio porobiłem nitonakrętki pod śrubę M5, M6 nie wchodzi w otwory uchwytów rolety. Lewa strona w miejscach jak było nawiercone, strona prawa odsunąłem od szyby, bo blisko za blisko szyby. I ustawiło się to po obu stronach po ok. 2 cm od szyby. Roleta rozwija się, zwija normalnie. Założyłem uchwyty krótsze metalowe.

Dzięki za wskazówkę odnośnie zaczepów na oparciu kanapy, czyli przystawię kratę z zaczepem, może lekko przyciągnę zaczep w dół i tak przykręcę. Krata na dwa zaczepy po bokach.

Aaa, i zaczepy dolne kraty, te na oparcie kanapy mam zupełnie inne niż te z obrazka, takie z blachy powyginanej, nie ma takiego elementu plastikowego identycznego czy podobnego jak zaczepy te pod sufitem.
Załączniki
Zdjęcie0468.jpg
Zdjęcie0468.jpg (41.81 KiB) Przejrzano 4752 razy
Zdjęcie0467.jpg
Zdjęcie0467.jpg (48.12 KiB) Przejrzano 4752 razy
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wszystko co chciałbyś wiedzieć o kratkach bagażnika 740/940/960

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Iwan pisze:Dzięki za wskazówkę odnośnie zaczepów na oparciu kanapy, czyli przystawię kratę z zaczepem, może lekko przyciągnę zaczep w dół i tak przykręcę. Krata na dwa zaczepy po bokach.
Byłem pewien że zrobiłem sobie duży zapas żeby zablokować kratę w pozycji dolnej, a po przykręceniu i tak wyszło mi, że mógłbym je dokręcić nawet niżej. Ostrożnie ;)
Iwan pisze:Aaa, i zaczepy dolne kraty, te na oparcie kanapy mam zupełnie inne niż te z obrazka, takie z blachy powyginanej, nie ma takiego elementu plastikowego identycznego czy podobnego jak zaczepy te pod sufitem.
Też je mam, takie jakby z jednego arkusza blachy. Mało eleganckie, ale skuteczne.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Iwan
Posty: 69
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Wszystko co chciałbyś wiedzieć o kratkach bagażnika 740/940/960

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iwan »

Zaczepy górne masywne z diesla co wyjąłem - profil 4,3 mm, zaczepy dolne - jeszcze nie zamontowane.

No i roleta już całkiem ładnie siedzi, pasy dodatkowej ławki trzymają się z boku, mają takie łapki, które je utrzymują właśnie przy bocznej ściance.
Załączniki
Zdjęcie0475.jpg
Zdjęcie0475.jpg (262.5 KiB) Przejrzano 4676 razy
Zdjęcie0478.jpg
Zdjęcie0478.jpg (236.29 KiB) Przejrzano 4676 razy
Zdjęcie0471.jpg
Zdjęcie0471.jpg (287.76 KiB) Przejrzano 4676 razy
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wszystko co chciałbyś wiedzieć o kratkach bagażnika 740/940/960

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Jedne i drugie zaczepy mam identyko w swoim wozie.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wszystko co chciałbyś wiedzieć o kratkach bagażnika 740/940/960

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Dokleiłem istotny skan z katalogu akcesoriów do pierwszego posta.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
kapsel
Posty: 224
Rejestracja: 11 listopada 2015, 20:19

Re: Wszystko co chciałbyś wiedzieć o kratkach bagażnika 740/940/960

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapsel »

Może jeszcze ja dodam swoje 5 groszy do tematu. Były jeszcze dodatkowe uchwyty do przewieszania kraty w przypadku rozłożenia kanapy. Wtedy można było zamontować kratę zaraz za przednimi fotelami. Leżą u mnie takie uchwyty ale nie montowałem ich, bo mi poprostu popsuły by design.
1 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wszystko co chciałbyś wiedzieć o kratkach bagażnika 740/940/960

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

kapsel pisze:Może jeszcze ja dodam swoje 5 groszy do tematu. Były jeszcze dodatkowe uchwyty do przewieszania kraty w przypadku rozłożenia kanapy. Wtedy można było zamontować kratę zaraz za przednimi fotelami. Leżą u mnie takie uchwyty ale nie montowałem ich, bo mi poprostu popsuły by design.
Chętnie bym to zobaczył w akcji.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
ODPOWIEDZ