VIII Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - Giławy wrzesień 2022 - atrakcje

Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: VIII Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - Giławy wrzesień 2022 - atrakcje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nckpol »

Cześć. Jakoś dawno mnie nie było i o mało nie przegapiłem zlotu pod moim nosem ;)

Jeśli nadal nie ma decyzji co do Soboty to mogę zaproponować przejazd z ośrodka do Olsztyna, z parkowaniem w miejscu proszącym się o wizytę cegieł (w weekend jest tam pusto, miejsc wystarczy) a do tego blisko do Olsztyńskiej starówki gdzie można też zrobić sensowne obiadowanie.
Pytanie czy taka wycieczka nie będzie zbyt krótka i czy w ogóle Olsztyn jest w kręgu Waszego zainteresowania?
PS. Orientuje się ktoś czy w ośrodku można się pojawić z przyczepą kempingową? ;)
1 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: VIII Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - Giławy wrzesień 2022 - atrakcje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Nckpol zadzwoń proszę do Uroczyska Deresze i dopytaj Panią Beatę 881253267. Parking jest niezbyt duży, ale może się uda.
Olsztyn był w propozycjach, towarzysze chcą uniknąć przejazdu przez duże miasto/korki/porwanie kolumny/uniknąć mandatów.
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: VIII Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - Giławy wrzesień 2022 - atrakcje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nckpol »

Mareek pisze:Nckpol zadzwoń proszę do Uroczyska Deresze i dopytaj Panią Beatę 881253267. Parking jest niezbyt duży, ale może się uda.
Olsztyn był w propozycjach, towarzysze chcą uniknąć przejazdu przez duże miasto/korki/porwanie kolumny/uniknąć mandatów.
Dzięki za namiary, zadzwonię.

Co do przejazdu - da się to zorganizować tak, by przejechać tylko przez jedno skrzyżowanie ze światłami, za którym jest rondo (i na nim ewentualnie się "zakręcić" w oczekiwaniu na zagubionych) i potem drugie, które prowadzą do punktu docelowego. Nie proponuje kolumny przez całe miasto, a jedynie krótki wjazd od strony gdzie nie da się pogubić i fajne miejsce do zaparkowania w Olsztynie przy okazji bardzo dogodne z punktu widzenia przespacerowania się po Olsztynie (i odwiedzenia bazy gastro).
Nie namawiam, odniosłem wrażenie, że plany nie sprecyzowane więc podrzucam pomysł.

Miejsce do którego moglibyśmy dotrzeć:
Obrazek
Obok jest jeszcze kilka nawet bardziej klimatycznych miejsc do postawienia cegieł celem 'obstrykania'.
5 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: VIII Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - Giławy wrzesień 2022 - atrakcje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Nckpol dzięki za propozycję, jak możesz to wrzuć więcej szczegółów, w tym jakąś mapkę przejazdu, plus info co w okolicy mogłyby z czasem zrobić dziewczyny/dzieciaki. Nasze plany na wycieczkę nie są jeszcze doprecyzowane.
0 x
Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: VIII Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - Giławy wrzesień 2022 - atrakcje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nckpol »

Przejazd mógłby wyglądać tak - jest to wersja w pełni "krajoznawcza" i totalnymi opłotkami (ale przejezdnymi). Można też oczywiście "wpaść" na trasę 53, potem obwodnicę Olsztyna i wjechać tym samym wjazdem do Olsztyna czyli od kierunku Ostróda-Gietrzwałd.
https://goo.gl/maps/1kfcnfLn4cHbowGq9
Jak wspomniałem, obok jest w zasadzie centrum Olsztyna i starówka.
Ale konkretniej, w promieniu 1000 metrów od parkingu do dyspozycji jest:
1. Starówka Olsztyn - jak to stare miasto w Polsce, kupa knajpek, piękny park podzamcze, zamek i mury obronne, park wzdłuż rzeki, wodospad, place zabaw w cieniu, polecić mogę z czystym sumieniem lody lokalne, wykonywane tylko z naszych produktów a przy tym w niezłych wariacjach (np. pietruszkowe): https://lodykroczek.pl/sklep/, zjeść można 500m od parkingu w https://browarwarmia.pl/ gdzie można sobie zamówić deskę z próbkami (100 ml) piw warzonych w tymże browarze na miejscu, i kilka innych równie ciekawych miejsc z jedzeniem
2. Jezioro Długie - z super ładnym deptakiem wokół, z placami zabaw oraz knajpką na trasie z jedzeniem z grilla, lokalnymi piwkami oraz bawialnią dla dzieci na świeżym powietrzu - https://www.facebook.com/lesnafun/
3. Las Miejski - cichy, klimatyczny, ciągnący się w nieskończoność, z główną ścieżką idącą wzdłuż rzeki Łyny, można dojść do dwóch parków linowych (choć do parków linowych są 2 km od parkingu), do tego ruiny stadionu leśnego
4. Plaża miejska - uwaga, do niej z parkingu są 2 km, a na niej plaża, jezioro ;), foodtrucki + knajpki, plac zabaw, skatepark, wypożyczalnie gokartów i innych takich (niestety ostatniego dnia wakacji zamykają wodny plac zabaw - ale może w weekend jeszcze będzie: https://osir.olsztyn.pl/pl/ukiel/oferta ... plac-zabaw)
2 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: VIII Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - Giławy wrzesień 2022 - atrakcje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Nckpol, mi pasuje, sam też celowałem w tą okolicę. Niech się wypowie więcej osób, czy opcja Pasym-Szczytno, czy Olsztyn. Mi pasują obie opcje.
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
ODPOWIEDZ