740 Turbo B200ET "Tapczan"

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 740 Turbo B200ET "Tapczan"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Uszanowanko,

w sumie, to od ostatniego postu, niewiele w aucie zrobiłem, ale chyba można w końcu zamknąć temat szyberdachu - prawie :D
IMG_20211214_121402.jpg
IMG_20211214_121402.jpg (964.09 KiB) Przejrzano 2297 razy
Do trzech razy sztuka, jak to się mówi. Wciąż nie mogłem dorwać tych podkładek, a trafiła się okazja na elektryczny szyber z ciemnym szkłem i się skusiłem - teraz, zostaje kwestia elektryki oraz zmiany podsufitki, bo tutaj jest beżowa.

Czy jakaś dobra duszyczka, udzieliłaby mi instrukcji, co potrzebuje, aby podłączyć ten szyber? Silniczek oraz przycisk mam, ale dalej, nie wiem co potrzebuje..

edit : w sumie za bardzo się pośpieszyłem. Jak widać na fotce, do nowego szyberdachu, brakuje mi rynienki odprowadzającej wodę.. i teraz się zastanawiam, czy by nie pociąć starego szyberdachu i wstawić rynienkę od niego.
1 x
740 Turbo B200ET
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3078
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: 740 Turbo B200ET "Tapczan"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Uszanowanko. Jak masz ciemną-siwą firnakę pod szufladę to odkupie ją jak jej nie sponiewierałeś
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 740 Turbo B200ET "Tapczan"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Sinuspi pisze:Uszanowanko. Jak masz ciemną-siwą firnakę pod szufladę to odkupie ją jak jej nie sponiewierałeś
Witojcie!

Niestety, ale w tym szklanym, podsufitka jest beżowa :(
1 x
740 Turbo B200ET
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 740 Turbo B200ET "Tapczan"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Trochę mnie tu nie było, ale to nie znaczy, że się opierdzielałem..

No dobra, trochę, ale powoli zaczyna to wyglądać :D W majówkę, poskładałem cały dolocik, plus instalację wodną wraz z pierdołami od LPG.

Wczoraj w końcu, po długich bataliach i poszukiwaniach, wsadziłem szklany szyberdach - czwarty szyberdach w mojej kolekcji :?
Poprzedni szyberdach nie miał rynienki odpływowej, co było ogromnym problemem - rzecz nie do dostania. Próbowałem przydrutować i wziąć może z jakiegoś innego szybru - bez szans. W lutym udało mi się ogarnąć kolejny szklany szyber, który tym razem był prawie kompletny - miał uszczelki, rynienki, ale prawie robi różnice - dziubek od odpływu jest ukruszony, przez co nie idzie zamontować przewodu do odprowadzania wody, klops.. Na szczęście dzięki szkle numer 1, mam skąd pozyskać ten dziubek i najwyżej się go jakoś wspawa. Druga opcja, chyba najlepsza - rurka tekalan i uszczelnić ją.
IMG_20220504_215210.jpg
IMG_20220504_215210.jpg (1.19 MiB) Przejrzano 1138 razy
Muszę przyznać, że szklany szyber robi tutaj robotę. Na razie i tak jest zamontowany w formie przymiarki, czy wszystko pasuje. Problem może być z podsufitką, ponieważ podobno jest ona za płytka i tył nie pasuje - nie byłem w stanie tego sprawdzić, bo nie chce połamać podsufitki wkładając ją przez tylne drzwi. I tak mam do wycięcia i wklejenia szybę na nowo, więc akurat najbezpieczniej będzie ją tak wstawić.

Dzisiaj jeszcze przyszła mi wiązka pod szyber, także lecimy dalej!
2 x
740 Turbo B200ET
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 740 Turbo B200ET "Tapczan"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Ehh, jak to w takich tematach bywa - zawsze wiatr w oczy i wiadomo co, wiadomo gdzie..

Niestety, ale szklany szyber nie pasuje bez większych przeróbek do 740tki. Z tego co wyguglowałem, pasuje on bezproblemowo do 940/960 oraz 780.

Pozostało mi jedyne ogarnięcie oryginalnego szybru - i tak też zrobiłem. Powiedzmy :D Zamiast oryginalnego korbotroniku, wleciał nowszy korobotronik, który był wkładany od 88" - ma on grubsze prowadnice od tego, który był u mnie oryginalnie. Założyłem swoją pokrywę, a podsufitkę oddałem do znajomego tapicera, który mi ją zrobił pod główną podsufitkę. Szyber został złożony i teraz oczekuje na włożenie - muszę jeszcze odświeżyć dach wewnątrz auta, bo rant ma lekki nalot rudej, więc jak szyber jest zdjęty, trzeba to ogarnąć póki jest miejsce ;)
szyber.jpg
szyber.jpg (51.83 KiB) Przejrzano 922 razy
W międzyczasie, ogarnąłem sobie oryginalną wiązkę wraz z przełącznikiem i czarnym dekielkiem - plan jest taki, aby korobotrnik zamienić na prund. Wiązkę już udało mi się położyć, więc teraz czekam na zaprawki dachu, włożenie szybru i temat szybru po tylu latach, zostanie zamknięty. Jeśli chodzi o szklany szyber - prawdopodobnie pójdzie na sprzedaż, póki co jest chętny na niego, ale gdyby zrezygnował i komuś się zachciało robić swap, może napisać do mnie.
3 x
740 Turbo B200ET
ODPOWIEDZ