Volvo 240 Turbo Evolution

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
kemizo
Posty: 620
Rejestracja: 01 października 2014, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Volvo 240 Turbo Evolution

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kemizo »

Bazą mojego projektu jest Volvo 240 z 1991 roku w wersji kombi z silnikiem diesla D24 w stanie umiarkowanym.
Volvo zostało zakupione w styczniową noc, w śnieżyce. Niestety nie miałem jeszcze uprawnień do kierowania pojazdami kategorii "B" także nie dane mi było przejechać się przed zakupem. Zapomniałem również latarki żeby ocenić stan blacharski - zresztą warunki i tak na to nie pozwalały. Powinno również dać mi do myślenia to że poprzedni właściciel - podwarszawski komis, odpala silnik z 15 sekundowym kręceniem z gazem w podłodze. Mimo wszystko, nie wiedzieć czemu, zdecydowałem się na zakup z czego się bardzo cieszę :lol: :mrgreen: :D
W momencie zakupu Volvo wyglądało tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Plan był prosty - doprowadzić samochód do ładu i kupić jakieś ładne felgi :)
Felgi nabyłem zanim rozeznałem się czy oprócz rozstawu śrub inne parametry również muszą się zgadzać - stąd wybór padł na felgi tethys 17" et 49 do których musiałem dokupić dystanse - 30mm z przodu i 35mm z tyłu.
Obrazek
Po montażu wyraźnie było widać że brakuje gleby także wleciały sprężyny obniżające jamex -45mm. Teraz z perspektywy czasu mogę powiedzieć że moje jamexy są znacznie niższe niż inne które widziałem na kilku 240 - z czego również bardzo się cieszę :) :mrgreen:
Obrazek
Następnie przeglądając zdjęcia poprzerabianych 240 ze świata, spodobały mi się białe kierunkowskazy i lampy przednie z czarnymi środkami plus wszystkie chromy poleciały w czarny mat bo nie znoszę chromu :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W między czasie wpadło też zastępstwo seryjnych popsutych foteli które udało mi się wylicytować za grosze :
Obrazek
Obrazek
Tak pojeździłem trochę ale silnik D24 nie jest jednostką którą może zaakceptować w miarę młoda osoba na dłużej:
Obrazek
Obrazek
Zacząłem, przy pomocy saabauto - naprawavolvo.pl, realizować projekt 240 turbo. Do tego zostało kupione całkiem sprawne volvo 940 turbo z 1995r w słabym stanie blacharskim które oddało dwusecie silnik, wiązkę i inne graty niezbędne do odpalenia.
Silnik to b230fk z mbc podkreconym do 0,7 bara i z wałkiem "A".
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po 22 latach w końcu do Volvo wrócił silnik Volvo :) :
Obrazek
W czasie swapowania udało mi się też ustrzelić 17" pegasusy. Poza tym dzięki uprzejmości Pavlik'a walnąłem też polerkę. Obecnie volvo wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Volvo 240 Turbo Evolution

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Największe zmiany ta dwusetka ma już chyba za sobą. Czerwony lakier wyglądający mocno przeciętnie w momencie zakupu pięknie wyciągnąłeś polerką. Czarna uszczelka przedniej szyby myślę była Ci mocno po drodze do czarnego pakietu listewek. Czarny pakiet plus czerwony lakier robi tutaj robotę. Wizualnie jest myślę optimum. Zostaje bawić się felgami i ewentualnie podziałać w temacie uzupełnienia niedoborów żelaza jeśli takowe będą. Jak będzie mocy brakować to zawsze można ruszyć z hodowlą koni :)

Ciekaw jestem ile wytrzymasz bez dalszych modyfikacji mających podnieść moc/osiągi auta :D

PS. żeby nie było że sam cukier.. jak już masz tak estetyczną dwusetkę, to zadziałałbyś z tą wgniotką na lewym przednim błotniku ;)
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 240 Turbo Evolution

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Ta wgniotka to jest taka wisienka na torcie, znak rozpoznawczy, wszystko się w tym aucie zmieniło a ona jedna nadal tam jest :mrgreen:
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
kemizo
Posty: 620
Rejestracja: 01 października 2014, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volvo 240 Turbo Evolution

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kemizo »

Właściwie na każdym elemencie coś jest także należało by pomalować całego żeby było super :) Mechanicznie był zastój ale zaczynam działać dalej. W poniedziałek zawiozłem kółko rozrządu do przerobienia na regulowane do Unit Racing. Planuje też wymienić zaraz intercooler i po wymieniać wszystkie gumowe miękkie łączniki na sylikonowe w orurowaniu. Wydech myślałem żeby zrobić sam z 2,5" rur wydechowych i końcowy dual magnaflow - ale nie wiem czy to dobry pomysł ;) No i dołożyć blokadę ald w most bo na razie mieli jednym kołem. Jeżeli się z tym wyrobie w tym roku byłoby super a reszta w przyszłym.
Dorzucam kilka aktualnych zdjęć z verva street racing :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Volvo 240 Turbo Evolution

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Jesteś konsekwentny i wiesz dokładnie jak ma wyglądać twoje Auto.
Szacuneczek Mateusz :!:
Czekam na dalsze modyfikacje.
Kuba
0 x
Awatar użytkownika
kemizo
Posty: 620
Rejestracja: 01 października 2014, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volvo 240 Turbo Evolution

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kemizo »

No i po raz zdaje się 5 już jebn@$a mi linka sprzęgła. Poprzednim razem wymyśliłem jak można by zapobiec przecieraniu się w felernym miejscu wiec strzeliła w innym dla zgrywu. I choć udało mi się strzelić kilka sympatycznych zdjęć to wyjechać musiałem przy pomocy mercedesa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Volvo 240 Turbo Evolution

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

ja polecam oryginalną linkę, ale przy pewnej pogawędce ten temat już poruszałem, więc nic więcej już nie powiem. Jakby co mogę pomóc zmienić ;) Mogę parę fot wrzucić na fanpaga?
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
kemizo
Posty: 620
Rejestracja: 01 października 2014, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volvo 240 Turbo Evolution

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kemizo »

Wiem, wiem. Spróbuje teraz z oryginalną. Ale za każdym razem łudzę się że już będzie dobrze ;) :roll: Wrzucaj śmiało. Coś jeszcze obrobię to dorzucę do tematu a tym czasem idę odreagować tą nierówną walkę na halloweenowe party :lol: 8-)
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Volvo 240 Turbo Evolution

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Jak będziesz zamawiał daj znać po ile teraz chodzą ori, to może wezmę od razu na zapas do siebie. Na zdrowie :mrgreen:
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
kemizo
Posty: 620
Rejestracja: 01 października 2014, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volvo 240 Turbo Evolution

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kemizo »

Dziś odebrałem takie coś ale musi poczekać aż się uporam ze sprzęgłem :
Obrazek
0 x
ODPOWIEDZ