245 GL 79'

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Adaśko
Posty: 104
Rejestracja: 04 października 2016, 21:18
Lokalizacja: Puławy

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adaśko »

Tak się zastanawiałem, czyje toto stoi u Wejmana? Zalecę kiedyś się poznać, podrzućcie kontakt na pw. Powodzenia!!
0 x
Opel Manta B GT/E 1977
Opel Senator A2 3.0 24V 1986
Volvo 965 3,0 1991
Awatar użytkownika
Adam_RWD
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2019, 21:14
Lokalizacja: Puławy

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adam_RWD »

Dzięki, tak, to moje. Wejman to mój dziadek. ;)
0 x
Awatar użytkownika
Stachu939
Posty: 19
Rejestracja: 21 września 2019, 20:24

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stachu939 »

Witam, bardzo fajna cegiełka :D Powiem szczerze jak zobaczyłem, to sam pożałowałem chwilę, że kupiłem sedana, zwłaszcza jak tata pisał o tych widokach z bagażnika... Ach, następne będzie kombi, ale raczej 940/960.
Możliwe że już się spóźniłem, ale jak chodzi o bujanie silnikiem, jeśli bije tak jakby cylinder nie pracował, to polecam sprawdzić czy przewody zapłonowe w odpowiedniej kolejności są podpięte. U mnie nie chodził cylinder i bujało silnikiem, strzelało z wydechu, a po sprawdzeniu w książce Hayensa okazało się, że kolejność cylindrów na kopułce była nieprawidłowa. U mnie na B230A jest 1-3-4-2, a było 2-3-4-1, auto dopyrkało się tym sposobem 200 km pod mój domek, o dziwo bez żadnych problemów. Także polecam sprawdzić, bo niby głupia sprawa i kto by pomyślał, a tu takie rzeczy!
Pozdrawiam cieplutko i powodzenia :)
0 x
Awatar użytkownika
Adam_RWD
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2019, 21:14
Lokalizacja: Puławy

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adam_RWD »

Silnik już ładnie chodzi ale dziękuję za wskazówki. Auto powoli staje na nogi, ale jeszcze sporo pracy. Wszystko będzie ładnie opisane w swoim czasie...
0 x
Awatar użytkownika
Adam_RWD
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2019, 21:14
Lokalizacja: Puławy

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adam_RWD »

Róg za kierownicą. Co to za kit uszczelniający? Ciągle leci mi tędy woda. Wygląda to na coś w rodzaju autokitu, z tym że nie jest plastyczne tylko twarde.
Załączniki
20190922_163941.jpg
20190922_163941.jpg (5.51 MiB) Przejrzano 7214 razy
0 x
Awatar użytkownika
baron
Posty: 663
Rejestracja: 02 sierpnia 2019, 13:58

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: baron »

Adam_RWD pisze:Róg za kierownicą. Co to za kit uszczelniający? Ciągle leci mi tędy woda. Wygląda to na coś w rodzaju autokitu, z tym że nie jest plastyczne tylko twarde.
jakiś rodzaj mastyki.
jesteś pewien, że to ona przecieka?
0 x
The Saab 900: built like a Merc, safe as a Volvo and so much cooler than a BMW
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

baron pisze:
Adam_RWD pisze:Róg za kierownicą. Co to za kit uszczelniający? Ciągle leci mi tędy woda. Wygląda to na coś w rodzaju autokitu, z tym że nie jest plastyczne tylko twarde.
jakiś rodzaj mastyki.
jesteś pewien, że to ona przecieka?
Pewnie tak skoro zaciek jest widoczny na zdjęciu. Tam jest sito/dziura. W samym narożniku wbijesz śrubokręt. U mnie była dokładnie w tym samym miejscu i też ciekło.
0 x
Awatar użytkownika
MateuszM
Posty: 109
Rejestracja: 19 sierpnia 2019, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszM »

U mnie w nadkolach/zakolach, dziury są również dokładnie w miejscach tych uszczelnień. Co prawda jest zachowana jeszcze konsystencja gumy, ale szczelności to to nie ma. Idealne miejsce na przechowywanie wilgoci.
Na obecnym etapie tropie wszelkie takie uszczelnienia, jak i usyfienia barankiem itp. dziadostwem, pod nimi jest najwięcej niespodzianek.
0 x
Awatar użytkownika
Adam_RWD
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2019, 21:14
Lokalizacja: Puławy

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adam_RWD »

Temat dawno nie aktualizowany, zostało ogarnąć materiał na fotele i dać wnętrze do tapicera. Masakrycznie mozolnie schodzi mi się zabranie za tą sprawę, ciężko jest mi znaleźć odpowiedni materiał. Wszystko będzie opisane gdy już auto będzie gotowe.

W linku poniżej, możecie pobrać skany uszczelek do gaźnika zenith 175 cd:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Z tego co wyczytałem do wycięcia uszczelek nadaje się kryngielit. U mnie w mieście są dostępne tylko zestawy zawierające parę arkuszy kryngielitu, a mi potrzebny był mały kawałek. Tak więc podzielę się protipem: dobrym miejscem na kupienie materiału do własnoręcznego dorobienia uszczelek jest sklep z częściami do maszyn rolniczych.
3 x
Awatar użytkownika
Adam_RWD
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2019, 21:14
Lokalizacja: Puławy

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adam_RWD »

Dam sobie szansę: znacie jakieś hurtownie z materiałami (!samochodowymi) w jodelke lub inne 'chropowate' sploty (coś w starym stylu) w beżowym/kremowym kolorze?

Nic nie mogę znaleźć takiego z materiałów samochodowych. Spory wybór jest z materiałów do mebli, lecz tapicer mi odradza materiał do mebli, pod który trzeba było by wszywać cienką gąbkę (którą materiały do aut mają oryginalnie). Zgodnie z tym co mówi tapicer, materiały do aut są bardziej rozciągliwe.
0 x
ODPOWIEDZ