Volvo 244 DL 1978

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 267
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

Felgi stalowe to mam w dostawczaku i tam jest ich miejsce, chociaż czasem myślę żeby kupić do niego alu. Na szczęście potem mówię sobie, że musiał bym być pier.... żeby zakładać alusy do auta które ma jeździć nie wyglądać :lol:

Do 244 musi być alu, auto ma wyglądać elegancko i klasą. Chromy tej klasy dodają a felgi z toczonymi rantami i z deklami udającymi chrom są idealnym dopełnieniem całości.

Gleba by się przydała to fakt zwłaszcza z przodu, żeby pozbyć się efektu bociana.
1 x
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Ja tam uważam że przez szacunek do wieku auta powinien stać na stalowej feldze co nie zmienia faktu że Twój pomysł na auto mi się bardzo podoba. Na MultiX wygląda elegancko.

Felgi zrobiłeś rewelacyjnie! Możesz się podzielić kosztem takiej renowacji?

Myślę że jak wpadnie mi jakiś grosz to pomyślę nad swoimi :D
0 x
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 267
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

Felgi robiłem w Wieliczce, pojechałem tam zachęcony opiniami w necie. Cenią się ale robią felgi naprawdę rewelacyjnie. Jak zobaczyłem na miejscu ich gotowe projekty wiedziałem, że trafiłem w dobre miejsce. Mogę ich polecić w 100%.
Cenny są na stronie, ale wyceniają indywidualnie po zobaczeniu co jest do roboty.

http://www.authenticcars.pl/

Jeszcze porównanie przed i po. Dekielek teraz pasuje to frontu felgi, wcześniej był za duży kontrast pomiędzy felgą a deklem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
3 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Nie rozumiem opcji z tymi felgami i obniżaniem. Kupujecie stare auta i je unowocześniacie. Po co? Jak chcecie felg alu i gleby to trzeba kupić golfa 4. Tam już w standardzie były 16stki.
W przedlifcie felgi alu jak najbardziej ale dedykowane do tego modelu. Felgi z epoki. Np corona, gt, scorpius albo ATS classisc od 140stki. Na pewno koledzy coś jeszcze podpowiedzą :)
5 x
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 267
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

Może Tobie golf sie podoba. Ja wole Volvo i chce żeby ladnie wyglądało. Mutix przecież były dostępne w latach 70.
3 x
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Andrzej najważniejsze żeby auto podobało się właścicielowi. Różni tutaj ludzie są, jedni jak ja... chcą utrzymać auto w oryginale (chociaż ja odbiegłem już dawno od specyfikacji fabrycznej bo Gutek był po prostu nudny), inni lubią jeździć gruzami a jeszcze inni dzięki naklejkom myślą że są fajniejsi i szybsi (Maciek ;) ) a jeszcze inni przerabiają auta.

Moim zdanie najważniejsze, żeby zachować poczucie estetyki a przy tym żeby auto nadal było bezpieczne. Tutaj nie sposób odmówić Bałuch'owi, że zmiany jakie wprowadza nie są pozbawione gustu i auto wygląda bardzo dobrze. ;)
3 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Racja o gustach się nie dyskutuje :)
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1225
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Bałuch 79 pisze:Andrzej najważniejsze żeby auto podobało się właścicielowi. Różni tutaj ludzie są, jedni jak ja... chcą utrzymać auto w oryginale (chociaż ja odbiegłem już dawno od specyfikacji fabrycznej bo Gutek był po prostu nudny), inni lubią jeździć gruzami a jeszcze inni dzięki naklejkom myślą że są fajniejsi i szybsi (Maciek ) a jeszcze inni przerabiają auta.
:shock:
0 x
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Maciek4530 pisze:
Bałuch 79 pisze:Andrzej najważniejsze żeby auto podobało się właścicielowi. Różni tutaj ludzie są, jedni jak ja... chcą utrzymać auto w oryginale (chociaż ja odbiegłem już dawno od specyfikacji fabrycznej bo Gutek był po prostu nudny), inni lubią jeździć gruzami a jeszcze inni dzięki naklejkom myślą że są fajniejsi i szybsi (Maciek ) a jeszcze inni przerabiają auta.
:shock:
:D ;)
0 x
Awatar użytkownika
wojtu
Posty: 45
Rejestracja: 03 stycznia 2019, 00:33
Lokalizacja: Skarżysko-Kam.

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtu »

Mi też bardziej do niego pasują stalówki. Ogólnie jestem zwolennikiem stalowych felg. Po co jakieś delikatne i korodujące aluminium komu? :D No ale akurat multi-x to jedyne które bym chciał mieć, jeszcze w takim stanie...

A ogólnie to fajny wóz i podziwiam tempo pracy przy nim :!:
1 x
ODPOWIEDZ