Granatowe 960 2.9 R6, 1994

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
grodek75
Posty: 288
Rejestracja: 23 sierpnia 2021, 16:55
Lokalizacja: Warszawa / Gdynia

Granatowe 960 2.9 R6, 1994

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grodek75 »

Dzień dobry,
To mój pierwszy post na tym Forum, jakkolwiek obserwowałem je od dłuższego czasu planując zakup swojej "cegły" to wcześniej nie było okazji by się odezwać. Za wszystkie rady które tu wyczytałem dziękuję i chciałbym pokazać swój nowy nabytek z ubiegłego tygodnia.
Suche dane są następujące:
- Volvo 960 sedan, 3.0 R6 Automat
- Rok produkcji 1994, pierwsza rejestracja 1995
- Kraj pochodzenia: Szwajcaria
- Stan licznika: 237 000km
- Kolor: granatowy
Wyposażenie:
- Tapicerka skórzana (do niewielkiej renowacji)
- Klimatyzacja automatyczna
- Szyberdach
- Tempomat
- 4 x elektrycznie podnoszone szyby, centralny zamek, elektrycznie sterowane i ogrzewane lusterka (wszystko sprawne)

Samochód jak wspomniałem pochodzi ze Szwajcarii, został przywleczony do Polski na początku roku przez handlarza z Radomia, z powodu wypłowiałego lakieru na masce, dachu i tylnej klapie te trzy elementy zostały polakierowane (czego skutkiem ubocznym jest działający jak chce szyberdach). Na tylnych, lewych drzwiach stwierdzono niewielką ilość szpachlówki, poza tym samochód jest bezwypadkowy i pod względem blacharskim zachowany w doskonałym stanie.
Od dawna marzyłem o takim aucie, plan jest taki by w miarę możliwości doprowadzić je do jak najlepszego stanu technicznego i cieszyć się nim wraz z synem długie lata.
Pierwsze czynności już wykonałem od razu po przyjechaniu do domu, zainstalowałem radioodtwarzacz który ktoś, gdzieś, kiedyś z auta wyrwał (nie jest z epoki, to dość nowoczesny sprzęt z wbudowanym zestawem głośnomówiącym, czytnikiem SD i USB, ale wygląda według mnie w miarę sensownie w tym samochodzie), uruchomiłem elektryczną antenę i przywróciłem cegiełce "tożsamość" przyklejając na powrót oznaczenia na klapie.
Jutro ruszam na wymianę oleju w skrzyni biegów, a pojutrze samochód trafia do speca od szyberdachu który ma go usprawnić.
Dalej oczywiście rozrząd, przegląd i ewentualna naprawa hamulców, geometria zawieszenia, nowe opony, etc.
Co jeszcze zobaczymy.
Dziękuję za uwagę i przepraszam jeśli wstęp był przydługi ;)
Face
Face
Volvo 4.jpg (1.23 MiB) Przejrzano 4208 razy
Przód
Przód
Volvo 5.jpg (1.4 MiB) Przejrzano 4208 razy
tył
tył
Volvo 8.jpg (994.77 KiB) Przejrzano 4208 razy
wnętrze
wnętrze
volvo 1.jpg (100.81 KiB) Przejrzano 4208 razy
nowe audio
nowe audio
Volvo 11.jpg (784.37 KiB) Przejrzano 4208 razy
szczęśliwi
szczęśliwi
Volvo 3.jpg (436.47 KiB) Przejrzano 4208 razy
Ostatnio zmieniony 03 listopada 2021, 11:47 przez grodek75, łącznie zmieniany 1 raz.
2 x
Volvo 964 2.9 R6 (B6304), 1994r.
Instagram: @volvo.960.warsaw
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1228
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: Granatowe 960 3.0 R6, 1994

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Pięknie! Wiadomo czym jest ta edycja limitowana o numerze 20? :D
0 x
Awatar użytkownika
grodek75
Posty: 288
Rejestracja: 23 sierpnia 2021, 16:55
Lokalizacja: Warszawa / Gdynia

Re: Granatowe 960 3.0 R6, 1994

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grodek75 »

Maciek4530 pisze:Pięknie! Wiadomo czym jest ta edycja limitowana o numerze 20? :D
Według mnie radiosną "tfurczością" jakiegoś szwajcarskiego Turka :lol:
Nie zdjąłem tego jeszcze bo:
a/przyklejone jest jakąś fest dobrą taśmą dwustronną i myślę jak to zrobić żeby nie zniszczyć panelu
b/obawiam się że ta tabliczka może ukrywać jakiegoś zonka który na tym panelu jest, a ja jestem estetą i szlag by mnie trafił gdyby tak było...
1 x
Volvo 964 2.9 R6 (B6304), 1994r.
Instagram: @volvo.960.warsaw
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1228
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: Granatowe 960 3.0 R6, 1994

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

grodek75 pisze:
Maciek4530 pisze:Pięknie! Wiadomo czym jest ta edycja limitowana o numerze 20? :D
Według mnie radiosną "tfurczością" jakiegoś szwajcarskiego Turka :lol:
Nie zdjąłem tego jeszcze bo:
a/przyklejone jest jakąś fest dobrą taśmą dwustronną i myślę jak to zrobić żeby nie zniszczyć panelu
b/obawiam się że ta tabliczka może ukrywać jakiegoś zonka który na tym panelu jest, a ja jestem estetą i szlag by mnie trafił gdyby tak było...
Też bym tak podejrzewał, wygląda dosyć bazarkowo z tabliczką :D Ale z 2 strony jest to część jakiejś historii wozu :D
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Granatowe 960 3.0 R6, 1994

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Gratulacje! A tabliczka wygląda całkiem sensownie jak na tamte lata.
1 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3065
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Granatowe 960 3.0 R6, 1994

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

O, to jednak będzie uratowany.
W Szwajcarii wrastał od 2018r (ostatni MOT w 2017) a tu sprzedałsje.


Obrazek
2 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
grodek75
Posty: 288
Rejestracja: 23 sierpnia 2021, 16:55
Lokalizacja: Warszawa / Gdynia

Re: Granatowe 960 3.0 R6, 1994

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grodek75 »

No będzie otoczony miłością :)
A z ciekawości - gdzie go wygrzebałeś?
A że wzrastał to wiedziałem od pierwszej chwili - wszystkie elementy zawieszenia przedniego wyglądają jakby długo stał w metrowej trawie, więc w sumie i tak jestem zdziwiony że stał na utwardzonej nawierzchni :D
Choć nie spodziewałem się że tak długo...
No i Twój wpis rzuca nowe światło na przebieg - pod względem dat zaczyna się „zapinać” z papierami które do niego dostałem bo historia urywa się ok. 2018. Może rzeczywiście ma 237k km...
0 x
Volvo 964 2.9 R6 (B6304), 1994r.
Instagram: @volvo.960.warsaw
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3065
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Granatowe 960 3.0 R6, 1994

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

grodek75 pisze:No będzie, a z ciekawości gdzie go wygrzebałeś?
A że wzrastał to wiedziałem od pierwszej chwili - wszystkie elementy zawieszenia przedniego wyglądają jakby stał w metrowej trawie, więc w sumie i tak jestem zdziwiony że stał na twardym gruncie :D
Choć nie spodziewałem się że tak długo...
No i Twój wpis rzuca nowe światło na przebieg - zaczyna się „zapinać” z papierami które do niego dostałem. Może rzeczywiście ma 237k km...
W Szwajcarii w Nyon.
Szyber miał zepsuty już w tym przepięknym kraju, nie miał radia (wisiały kable), klar schodził z pokrywy bagażnika, ruda np tam jak jak widzisz na fotce. Napisy VOLVO i 960 miał na pokrywie. Był kompletny i schludny. Wydech miał zardzewiały jak cedzak. MOT miał do: 06.07.2012r później jakoś w 03.2015r i ostatni pozytywny 22.11.2017r.
Przebieg miał zgodny z Abgazem, tam nie ma kombinacji (236.787km jak odciskałem kciuk), tabliczkę "20" miał - zapamiętałem ją. Miał usterkę lambdy ale już nie pamiętam co było opisane w kodach usterek na przeglądzie. W książce serwisowej był wpis Warsztatu (Garażu) gdzie serwisował go poprzedni właściciel w Aubonne. Był w nim w 2001r przy przebiegu 121.495km. Później powodu dotykania go w słabszych garażach ..................nabyłeś treściwe nieskundlone auto.
To już mój wiek tetryczny i skleroza to fajny wynalazek i więcej nie pomnę więcej.
No ale co z tego. Rób co trzeba i śmigaj póki lato.
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2021, 23:31 przez Sinuspi, łącznie zmieniany 1 raz.
3 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3065
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Granatowe 960 3.0 R6, 1994

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

grodek75 pisze:
Maciek4530 pisze:Pięknie! Wiadomo czym jest ta edycja limitowana o numerze 20? :D
Według mnie radiosną "tfurczością" jakiegoś szwajcarskiego Turka :lol:
Nie zdjąłem tego jeszcze bo:
a/przyklejone jest jakąś fest dobrą taśmą dwustronną i myślę jak to zrobić żeby nie zniszczyć panelu
b/obawiam się że ta tabliczka może ukrywać jakiegoś zonka który na tym panelu jest, a ja jestem estetą i szlag by mnie trafił gdyby tak było...
Nie jest to radosna twórczość jakiegoś ciapka, nie ma żadnych niehoo...chlujstw w nim.
Widziałem jeszcze dwie 960 - skóra, nivomaty, pełne korniki, Oriony i tą-tę tabliczkę.
Proszę do kolekcji
Obrazek
3 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Granatowe 960 3.0 R6, 1994

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

grodek75 pisze:
Maciek4530 pisze:Pięknie! Wiadomo czym jest ta edycja limitowana o numerze 20? :D
Według mnie radiosną "tfurczością" jakiegoś szwajcarskiego Turka :lol:
Nie zdjąłem tego jeszcze bo:
a/przyklejone jest jakąś fest dobrą taśmą dwustronną i myślę jak to zrobić żeby nie zniszczyć panelu
b/obawiam się że ta tabliczka może ukrywać jakiegoś zonka który na tym panelu jest, a ja jestem estetą i szlag by mnie trafił gdyby tak było...
I nie zdejmuj, z dokładnie taką tabliczką widziałem już inne 960 więc to raczej jakas twórczość fabryki bo nie możliwe żeby inny turek w innej 960 zrobił taką samą tabliczke tylko z innym numerkiem...
3 x
ODPOWIEDZ