SKANSSEN, czyli 945 GL '92

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
MAK
Posty: 38
Rejestracja: 12 listopada 2014, 13:39
Lokalizacja: Łódź

Re: SKANSSEN, czyli 945 GL '92

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MAK »

Nigdy nie miałem okazji (ani potrzeby) się temu dokładnie przyjrzeć, ale widzę że bagażnik 9xx jest sporo szerszy niż 2xx. Chyba bardziej niż 9xx jest szersza zewnętrznie? Albo te basy tylko na scenie wydają się taaakie długie.
0 x
--
240 Daily Driver
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SKANSSEN, czyli 945 GL '92

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

MAK pisze:Nigdy nie miałem okazji (ani potrzeby) się temu dokładnie przyjrzeć, ale widzę że bagażnik 9xx jest sporo szerszy niż 2xx. Chyba bardziej niż 9xx jest szersza zewnętrznie? Albo te basy tylko na scenie wydają się taaakie długie.


AFAIK szerszy i niższy niż 240.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Leniwiec Gniewomir
Posty: 27
Rejestracja: 11 lipca 2015, 11:44
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: SKANSSEN, czyli 945 GL '92

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Leniwiec Gniewomir »

Minęło prawie pół roku, Skanssen wciąż jeździ :) Został zabezpieczony antykorozyjnie od spodu, dostał też nowe drzwi kierowcy. Przednie zawieszenie będzie robione gdzieś na początku przyszłego roku.

Mam jednakże 4 sprawy.

1. Prędkościomierz czasem wariuje, ale często też działa poprawnie. Jest to oczywiście niesławny Yazaki. Przed wymianą czujnika w moście nie działał w ogóle, potem działał w kratkę, teraz, gdy się ochłodziło, przeważnie funkcjonuje, ale zdarza mu się zastrajkować. Czy to normalny objaw popuszczających kondensatorów, które (jak piszą internety) są normą w tych zegarach?

2. Zużycie paliwa jest za duże nawet jak na 2.3 Redblock (dochodzi nawet do k. 15 w mieście). Na co powinienem zwrócić uwagę?

3. Słabo świecą przednie reflektory. Nie jest to kwestia odbłyśników. Pytanie j.w.

4. Po zmianie kół na zimówki na stalówkach 15" stwierdzam, że jest wygodniej. Dlatego chcę ożenić Hydry (tak, są piękne, ale komfort jest dla mnie ważniejszy, do tego jako typowo niskobudżetowy dziad chcę przyoszczędzić przy zakupie nowych letnich gum :P Zresztą i tak bardziej podobają mi się Draco, na które będę sobie spokojnie polował). Ile mogą być warte w stanie, który widać na zdjęciach z 1. strony (proste ale trochę porysowane na rantach) razem z budżetowymi ale wciąż zdatnymi do użytku oponami Kelly (nie utyskiwać proszę, z takimi go kupiłem)? Wolę wiedzieć zanim wystawię w odpowiednim dziale, żeby ani nie stracić, ani nie zrobić z siebie debila wołając za dużo ;)
0 x
Leniwiec Gniewomir
Posty: 27
Rejestracja: 11 lipca 2015, 11:44
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: SKANSSEN, czyli 945 GL '92

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Leniwiec Gniewomir »

Trochę mnie tu nie było. Przez ten czas Skanssen zrobił ze mną sporo kilometrów - w tym przeprowadził mą Lubą z Krakowa do Warszawy oraz woził nas po zachodniopomorskim i po Czechach. Niestety - przyszła pora na jego następcę, ale jest sporo wspomnień i zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poza tym - był bohaterem wpisów i filmów, nie tylko u mnie:

https://automobilownia.pl/przejazdzka-p ... warszawie/



No i w międzyczasie dorobił się braciszka - nieco upośledzonego ale niezwykle wesołego DAFuqa:

Obrazek

...ale on chyba zasługuje na osobny temat ;)

Tak czy inaczej - wkrótce Skanssen będzie szukał nowego domu. Ale na to przyjdzie pora, gdy znajdzie się godny następca. Póki co - dzielnie jeżdżą obaj.

Obrazek
4 x
Awatar użytkownika
wojtu
Posty: 45
Rejestracja: 03 stycznia 2019, 00:33
Lokalizacja: Skarżysko-Kam.

Re: SKANSSEN, czyli 945 GL '92

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtu »

Przyznam się, że filmik ze Skanssenem był wielką podpowiedzią, gdy wahałem się, czy 945 to właściwe auto dla mnie :)

Od tego czasu jestem wiernym widzem kanału na yt i czekam na filmy z następcą! PS. Wstawki muzyczne są za głośne (w tym intro).
0 x
ODPOWIEDZ