Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo 745 turbo »

Polecam najpierw wyczyścić kanały wentylacyjne. U mnie w 740 nie ma filtra, i syf do środka nie leci. A no i snowcap mam, to może też coś daje.
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
Awatar użytkownika
czk
Posty: 171
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 04:27

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: czk »

Czy piasty, klocki i tarcze hamulcowe od 940 z ABS (280 mm średnicy, 26 mm grubości), pasują plug & play do modelu bez ABS (również 280 mm średnicy, ale 22mm grubości) i vice versa? Różnicy w zaciskach nie widzę, działanie lub nie działanie ABS w tym wypadku nie ma dla mnie znaczenia.

Jeśli tak, to czym rekompensuje się grubość tarczy? Jedynie stopniem wysunięcia tłoczka?
Ostatnio zmieniony 16 maja 2020, 13:09 przez czk, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
240 '93,'85 / 940 '94,'94,'95 / Kia Sorento '04 / Citroën XM '95
Awatar użytkownika
Adam_RWD
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2019, 21:14
Lokalizacja: Puławy

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adam_RWD »

Volvo 745 turbo pisze:Polecam najpierw wyczyścić kanały wentylacyjne. U mnie w 740 nie ma filtra, i syf do środka nie leci. A no i snowcap mam, to może też coś daje.
U mnie w 245 rozbierałem całą nagrzewnicę z której wypadło litrowe pudełko liści i innego syfu. Wszystko było idealnie wyczyszczone. Jeszcze auto za dużo nie stało pod drzewami, ani w innych miejscach, gdzie by mogło dużo syfu nalecieć, a problem mam ten sam. Ostatnio jak dmuchawe na maxa włączyłem to w powietrzu sporo syfu się pojawiło.
0 x
maab
Posty: 19
Rejestracja: 09 listopada 2018, 12:02

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: maab »

Cześć,
Czy moglibyście polecić w Warszawie lub okolicach jakiś warsztat, w którym poradziliby sobie z geometrią mulitlinka I w 760 '89?
0 x
760 Turbo '89 B230FT M46
Online
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1228
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Poliftowe 240, czy spinki mocujące wąska listwę wzdłuż całego progu to te z linku? Czy jest ich dokładnie 26 (po 13 na stronę) jak wskazuje skandix? Brać OEM czy aftermarket? (może ktoś ma porównanie jakości)? Na zdjęciu miejsca do których potrzebne są spinki.

https://www.skandix.de/en/spare-parts/b ... t/1006869/
received_3183510798372574.jpeg
received_3183510798372574.jpeg (449.08 KiB) Przejrzano 5750 razy
0 x
Awatar użytkownika
jinx
Posty: 268
Rejestracja: 18 marca 2018, 18:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jinx »

1 x
Obrazek245 1992 B230F M47
Awatar użytkownika
pmiczka
Posty: 75
Rejestracja: 12 marca 2020, 19:39

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pmiczka »

Cześć! Spryskiwacz tylnej szyby w Volvo 940 - 1991 - gdzieś mam zablokowany wężyk pomiędzy grodzią i wyjściem na tylną klapę. Czy wie ktoś którędy dokładnie jest on poprowadzony? Czy gdzieś ewentualnie jest tam zaworek zwrotny (który pewnie jest zablokowany) i którędy się do niego dostać? Dzięki!
EDIT: niby już wszystko znalazłem, ale widać, że było "grzebane". Zaworek zwrotny powinien być na wysokości tylnego reflektora, ale go nie ma wcale i wężyk idzie bezpośrednio dalej. Szukam dalej.
0 x
barrtek
Posty: 119
Rejestracja: 11 października 2014, 21:20
Lokalizacja: Wiązowna

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barrtek »

Wężyk do tylnego spryskiwacza wchodzi do kabiny za schowkiem, przez kabinę idzie przy prawym progu do tylnej kanapy i potem po nadkolu do bagażnika. Jeśli ktoś demontował zwijacz pasa bezpieczeństwa to jest spora szansa że montując pas z powrotem przycisnął wężyk do progu i go zablokował.
0 x
Awatar użytkownika
pmiczka
Posty: 75
Rejestracja: 12 marca 2020, 19:39

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pmiczka »

barrtek pisze:Wężyk do tylnego spryskiwacza wchodzi do kabiny za schowkiem, przez kabinę idzie przy prawym progu do tylnej kanapy i potem po nadkolu do bagażnika. Jeśli ktoś demontował zwijacz pasa bezpieczeństwa to jest spora szansa że montując pas z powrotem przycisnął wężyk do progu i go zablokował.
Hej, dzięki za info. Rozebrałem oczywiście wszystko od grodzi do klapy. Ktoś kiedyś kombinował i zaworek przesunął w gorsze miejsce czyli za boczną tapicerką bagażnika. Póki co z przedłużką, ale działa :P
0 x
ODPOWIEDZ