Zegary w 960 - chciałem zadać pytanie w "szybkich", ale post się rozrósł.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Lucius von Marbach
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2018, 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Zegary w 960 - chciałem zadać pytanie w "szybkich", ale post się rozrósł.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lucius von Marbach »

Podobno powszechnie znany przypadek - padł licznik przebiegu w Volvo 960, 1993. Poza tym, nie działa też wskaźnik paliwa. Inne zegary działają. Tak więc wybrałem się do jednego mechanika i okazało się, że to zębatka, ale zębatkę będę musiał znaleźć samodzielnie.

A więc pierwsze pytanie - jaka dokładnie jest to zębatka? W internecie widzę różne, ale przy żadnej nie jest napisane, że pasuje do 3.0 960.

Zadzwoniłem więc do innego człowieka, który podobno ma mnóstwo części do starych Volvo. Pytam o licznik, on odpowiada, że skoro inne wskaźniki działają, to problem musi tkwić w innych miejscach, jak czujniki w moście itd. Wspomniał też, że w 960 nie padały zębatki, bo były tam lepsze, niż w 940... Powiedział, że odezwie się do mnie, gdy będzie miał czas na ogarnięcie tego licznika. Wolałbym jednak zrobić to wcześniej, więc dalej szukam rozwiązania problemu.

Na Allegro jest kilka liczników do 960, cześć z nich ma zegar regulowany pokrętłem, cześć ma zegar na przyciski, w niektórych czerwone pole zaczyna się przy 6500, a w innych przy 6000rpm.

Mój licznik to Yazaki, zegar na pokrętło, czerwone pole przy 6 tys. rpm.

Drugie pytanie - czy liczniki, które opisałem są zamienne? Czy z 940 lub S/V90 pasuje do 960? Jeśli ktoś ma panel, który będę mógł u siebie zainstalować, to chętnie kupie.

Mogę kupić działający licznik i wrzucić mechanikowi, niech zamontuje. Tematem jestem już zmęczony, a policji lepiej się teraz nie pokazywać bez sprawnego odo...
0 x
ODPOWIEDZ