Volvo 940 2.3 ft - brak mocy

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Ota
Posty: 8
Rejestracja: 06 sierpnia 2016, 10:18

Volvo 940 2.3 ft - brak mocy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ota »

Szukam pomocy w diagnostyce mojego Volvo 940 2.3 ft z 95 roku. Samochód w czasie jazdy nagle stracił moc. Odpala bez problemu, na wolnych obrotach pracuje w miarę równo, jedzie z trudem, po mocniejszym dodaniu gazu strzela i gaśnie. Nie dymi. Na desce wyświetla kontrolkę sondy lambda. Ciśnienie na pompie paliwa 3,5 bar. Regulator ciśnienia paliwa sprawdzony. Kupiłem "migadełko" https://diagnostik.pl/testery.../tester ... czny-volvo ale po podłączeniu według instrukcji nie wymiguje błędów. Byłbym wdzięczny za wszelkiego rodzaju podpowiedzi i ewentualnie namiar na jakieś urządzenie które poprawnie pokazuje kody usterek ( gniazdo diagnostyczne w podłokietniku).
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Volvo 940 2.3 ft - brak mocy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

Pytanie jak te ciśnienie paliwa sprawdzałeś - na postoju na jałowym czy w czasie jazdy? Bo swego czasu miałem podobny problem z tym, że nie zawsze i generalnie problem był tym większy im auto było bardziej rozgrzane. U mnie dopiero przejadzka z manometrem przyklejonym do szyby i wpiętym w układ paliwowy pokazała, że przy butowaniu spada ciśnienie paliwa. Po wymianie filtra paliwa już było lepiej i do normalnej jazdy mozna by nic nie robić, niestety przy butowaniu nadal były spadki ciśnienia paliwa, musiałem wymienić pompę paliwową, z tym że w tym aucie miałem tylko jedną w baku. Wiele 7xx/9xx ma dwie pompy i za budowanie ciśnienia odpowiada ta pod podłoga a nie ta w baku.
0 x
Ota
Posty: 8
Rejestracja: 06 sierpnia 2016, 10:18

Re: Volvo 940 2.3 ft - brak mocy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ota »

Problemem był niesprawny przepływomierz.
2 x
ODPOWIEDZ