Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Online
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1226
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

dom?n pisze:
Maciek4530 pisze:
endriugto pisze: Oba tematy były poruszane na forum wielokrotnie. Skorzystaj z wyszukiwarki ;)
Temat klapy znalazłem (niestety bez zdjęć już - a głownie o kwestie delikatnego demontażu podsufitki mi chodzi), natomiast o zderzaku ani słychu ani widu niestety... Albo źle szukam jak zdemontować tą plastikową część :oops:
Masz Haynesa? Jak nie, to Ci podrzucę :)
W sumie mam, zapomniałem :P
EDIT: sprawdziłem, jest ale trzeba ściągnąć całą belkę na to wygląda - a w takim wypadku to nawet na YT jest film, no cóż - myślałem że da rade podobnie jak na tyle.
0 x
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Endriugto pewnie mają ale ja szukam takich w przystępnej cenie i na miejscu bo trafił mi się taki sprzedający bez skrupułów , dostałem auto bez dywanów. Mam inne historie do ogarnięcia więc pytam o te z Drkena bo zakupy robię akurat .
Jest zima śnieg jeszcze nie pada ,a ja już zachowawczo jeżdżę bosso :lol:
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3064
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

gruszka2 pisze:Endriugto pewnie mają ale ja szukam takich w przystępnej cenie i na miejscu bo trafił mi się taki sprzedający bez skrupułów , dostałem auto bez dywanów. Mam inne historie do ogarnięcia więc pytam o te z Drkena bo zakupy robię akurat .
Jest zima śnieg jeszcze nie pada ,a ja już zachowawczo jeżdżę bosso :lol:
Szukaj czasem ktoś takie sprzedaje.
Gumowe korytka ory Volvo można kupić nawet przez Drakena. Gumowe bliźniaczo podobne i profilowane jak plastyki kupiłem do Taczki. lepiej się wyjmuje z nagromadzona DUŻĄ zawartością piasku i wody te plastikowe ale te http://www.skandix.de/de/fahrzeug-teile ... z/1004519/ też dają radę.
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Dzięki Sinuspi .
Kolejne szybkie pytanie mam do wymiany wąż gumowy pompy wspomagania jest sparciały cieknie przy opaskach nie mogę go ruszać żeby zmierzyć średnicę wewnętrzną bo się rozleci to ten gruby przy zbiorniczku wyrównawczym .
Dzięki z góry pilna sprawa .
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Ogarnąłem temat dało się zmierzyć dużą suwmiarką króciec przy zbiorniczku
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
populus
Posty: 64
Rejestracja: 05 marca 2017, 23:41

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: populus »

Panowie poszukuję mechanizmu podnoszenia szyby z drzwi tylnych lewych (szyby elektryczne). Mam dość mocno połamany ten cały plastik. Proszę o info czy mechanizm z 940, 740 poliftowej podejdzie do 740 przedlifta? Jest jakaś inna alternatywa?
0 x
Awatar użytkownika
saabauto
Posty: 654
Rejestracja: 02 listopada 2014, 12:16
Lokalizacja: www.naprawavolvo.pl
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: saabauto »

populus pisze:Panowie poszukuję mechanizmu podnoszenia szyby z drzwi tylnych lewych (szyby elektryczne). Mam dość mocno połamany ten cały plastik. Proszę o info czy mechanizm z 940, 740 poliftowej podejdzie do 740 przedlifta? Jest jakaś inna alternatywa?
Zarówno pająk (mechanizm) jak i silnik, rodzaj podłączenia i ślizgi plastikowe (mocowania) różnią się zasadniczo. 740 przedliftowa ma ślizgi, 940 ma listwy prowadzące. Nie złożysz z dwóch jednego, zamiennie powinieneś włożyć, ale wiązkę do silnika musisz przerobić.
0 x
--
pzdr. Mateusz Nowakowski vel George
http://www.naprawavolvo.pl
tel: 500 740 940
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Cześć .
Da radę zdjąć turbinę bez podnośnika i specjalnych narzędzi
945 B230FT
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
V945turbo
Posty: 782
Rejestracja: 16 listopada 2014, 23:09
Lokalizacja: Lublin/ Piaski

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: V945turbo »

turbinę ściągniesz przy pomocy 4 kluczy i lewarka ale bez niego też dasz radę na siłe
0 x
89' 744 B230FT+
89' 744 B234F
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Muszę odkręcić ją razem z tym żelazem do kolektora 4 śruby , i te trzy do wydechu ?
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
ODPOWIEDZ