Volvo 244 DL 1978

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 267
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

Witam szanowne grono. Jestem na tym forum nowy. Przygodę z Volvo zaczynałem od V40, teraz jeżdżę S60 z 2005 roku.
Ostatnio chodził mi po głowie zakup serii 200 i tak się stało właśnie dziś.
244.jpg
244.jpg (96.23 KiB) Przejrzano 13651 razy
244 S60_resize.jpg
244 S60_resize.jpg (234.14 KiB) Przejrzano 12989 razy
20190411_122936_resize.jpg
20190411_122936_resize.jpg (199.95 KiB) Przejrzano 12989 razy
20190411_123010_resize.jpg
20190411_123010_resize.jpg (257.63 KiB) Przejrzano 12989 razy
20190411_123029_resize.jpg
20190411_123029_resize.jpg (240.21 KiB) Przejrzano 12989 razy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam kilka pomysłów na mody ale wszystko bez wiejskiego tuningu w związku z tym mam kilka pytań.

Auto nie ma wspomagania i strasznie ciężko kręci się kierownicą, czy jest możliwość dołożenia wspomagania? No chyba że coś jest nie tak i magiel jest zastany - zatarty. Auto stało 3 lata w garażu?

Jaki olej do silnika?

Były wersje z jednym lusterkiem zewnętrznym?

Gdzie dostać okrągłe przednie lampy i osłony do nich?

Na razie to tyle ale na pewno będę miał jeszcze kilka pytań bo jestem zielony w Serii 200
Ostatnio zmieniony 19 października 2020, 09:05 przez Bałuch 79, łącznie zmieniany 7 razy.
3 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Bałuch 79 pisze:Witam szanowne grono.
Witaj! Fajny wóz. Dobrze kojarzę że przywieziony z Hiszpanii? Ma klimatyzację? ;)
Auto nie ma wspomagania i strasznie ciężko kręci się kierownicą, czy jest możliwość dołożenia wspomagania? No chyba że coś jest nie tak i magiel jest zastany - zatarty. Auto stało 3 lata w garażu?
U mnie też nie ma wspomagania i da się żyć. Nie jest to komfortowe, ale do zniesienia i przeszkadza tylko na postoju. Może przymierz się do jakiegoś 240 bez wspomagania żeby mieć pewność?
Były wersje z jednym lusterkiem zewnętrznym?
Tak.
Gdzie dostać okrągłe przednie lampy i osłony do nich?
Szukać cierpliwie, zdarzają się rzadko, ale się zdarzają.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
volvnietybombel
Posty: 379
Rejestracja: 09 października 2014, 20:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: volvnietybombel »

wspomaganie da się dołożyć, ale w porównaniu z nowszymi silnikami:
-jest inne koło pasowe na wale, trzeba dołożyć trzecie kółko -ciężko dostać, ale są
-inny uchwyt aluminiowy przykręcany do silnika i inne blachy mocujące pompę (tą metalową)
-inne końcówki

temat mam ogarnięty , blachy mocujące mam nowe wykonane na wzór, uchwyt i koło do załatwienia
przewody i magiel, wałek pomiędzy kierownica a maglem we własnym zakresie
wszystko masz na foto

co do lamp to wpadł mi ostatnio jakiś komplet, jeszcze nie wiem w jakim jest stanie -do sprawdzenia

ceny jak zawsze wysokie, ale towar dostępny :)

jakby co to PW

jakby nie było widać foto:
https://photos.app.goo.gl/NvNTck61DoDVCkaJA

Obrazek

Obrazek

Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Piękne auto gratulacje. Fajnie że sedan a nie kombi :)
Lamp nie zmieniaj pasują mu te kostki lodu.
1 x
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 267
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

dom?n pisze:Dobrze kojarzę że przywieziony z Hiszpanii? Ma klimatyzację?
Przywieziony z Francji, nie ma klimy w sumie to nie ma nic, elektryki wspomagania ale i najważniejsze z braków to znikome ilości rdzy.
dom?n pisze:Nie jest to komfortowe, ale do zniesienia i przeszkadza tylko na postoju
Miałem Celice z 86r bez wspomagania i tam kierownica chodziła dużo lżej pomimo szerokiego kapcia.
W dwusetce na parkingu tragedia to jeszcze rozumie ale wydaje mi się, że w czasie jazdy kierownica zbyt ciężko chodzi np na rondzie :?:


volvnietybombel, dzięki za info, wiem już mniej więcej o co chodzi. Będę się odzywał jak ogarnę podstawowe rzeczy, czyli płyny rozrząd itd.

Z tego co wyczytałem maglownica i pompa była jedna niezależnie od rocznika, silnika i modelu :?:


endriugto pisze:Piękne auto gratulacje. Fajnie że sedan a nie kombi
Lamp nie zmieniaj pasują mu te kostki lodu.
Dziękuje. Sedan był jednym z priorytetów, potem brak rdzy a na końcu przedlift.
Okrągłe lampy bardzo mi się podobają i raczej takie założę jak uda się upolować.
0 x
Awatar użytkownika
zlyzuw
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2018, 16:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zlyzuw »

Stare volvo to jednak co innego niż celicia z '86. Ja mam w 240 wspomaganie a wcale jakoś super nie działa podczas gdy w oplu z podobnego rocznika można kręcić jednym palcem. ;) Taki urok tych wozów.
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1225
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

zlyzuw pisze:Stare volvo to jednak co innego niż celicia z '86. Ja mam w 240 wspomaganie a wcale jakoś super nie działa podczas gdy w oplu z podobnego rocznika można kręcić jednym palcem. ;) Taki urok tych wozów.
To masz coś skopane znów, przy poprawnym działaniu można 1 paluszkiem prawie kręcić.
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Spoko Łosiu. Szkoda, że już ma nowe lampy na tyle. Chętnie zobaczyłbym więcej zdjęć nie zapominając o wnętrzu.

Lusterko prawe montuje się bez problemu. Wystarczy lusterko i trójkącik blaszany z dziurką.

Wspomaganie to spoko opcja. Też mi doskwiera jego brak jednak chyba nie tak bardzo bo leży u mnie cały zestaw do zamontowania i nie mogę się za niego zabrać. Ciśnienie schodzi na myśl, że to będzie kolejna rzecz która może się popsuć i mam tu na myśli głównie magiel. W trasie nie czuje żadnego dyskomfortu. Tylko na parkingu trzeba się napocić

Lampy załóż takie jakie Ci lepiej leżą. Jeśli już myślisz o okrągłych to na pewno kwadratów nie pokochasz. Volvnietybombel to dobry kierunek.
0 x
Awatar użytkownika
zlyzuw
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2018, 16:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zlyzuw »

Maciek4530 pisze:
zlyzuw pisze:Stare volvo to jednak co innego niż celicia z '86. Ja mam w 240 wspomaganie a wcale jakoś super nie działa podczas gdy w oplu z podobnego rocznika można kręcić jednym palcem. ;) Taki urok tych wozów.
To masz coś skopane znów, przy poprawnym działaniu można 1 paluszkiem prawie kręcić.
'prawie' robi różnice, wsiądź do S80 to zobaczysz co to znaczy kręcenie kierownicą jednym palcem.
0 x
Awatar użytkownika
clarksontop
Posty: 887
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 22:28
Lokalizacja: KRA

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: clarksontop »

Kolejny egzemplarz na forum co dość długo wisiał w ogłoszeniach i w końcu znalazł właściciela. Powodzenia
0 x
ODPOWIEDZ