Pedro z przypadku tj. 940GL sedan b230 NA

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Bobyahed2dis
Posty: 4
Rejestracja: 07 września 2022, 21:45

Pedro z przypadku tj. 940GL sedan b230 NA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bobyahed2dis »

Siemano wariaty miło mi dołączyć do spolecznosci szeroko zwanych cegieł, marianów, kibli etc. Jednymi słowy mega kozaków. Trafił mi się spontanicznie po dziadku mojego kolegi volviaczek 940GL redblock 2.3 nie pamiętam dokładnie jakie ma oznaczenie po b230 ale jest to 1991 rok N/A automatic (lpg 10lat ) butla się skończyła w sierpniu 2022
Mam kilka problemów może ktoś zdoła mi pomóc, w zasadzie napewno ktoś pomoże bo mamy tu mocnych fachowców więc ,do sprawy.
Na sam początek ,samochód po postoju jakimś godzinnym ciężko odpala, kręcę raz później drugi, za trzecim odpali i można jechać. Auto się nagrzeje, jadę droga np. krajowa z prędkością jednostajna chce lekko przyspieszyć to auto się zachowuje jakby miało Rolling anti lag dochodzi do 3tys obrotow staje obrotomierz i wypadają zapłony, docisnę w podłogę to zrzuca 2 biegi i leci do powiedzmy 5.5tys obrotow i przerzuca dwa biegi jeden za drugim po odpuszczeniu gazu ,odpuszczam gaz bo jestem zbyt blisko poprzedzającego pojazdu i znów nogą na gaz leciutko to samochód zwalnia ,daje więcej troszkę to znów ta sama sytuacja wypadają zapłony jakby coś go blokowało.. znalazłem dziury w plastikowym dolocie za przeplywomierzem to zrobiłem nowy ze stali nierdzewnej z identycznymi wyjściami przed przepustnica. Zmieniłem Świece kable ,przeplywomierz co prawda jakiś No name, nowy czujnik położenia walu , olej w skrzyni biegów też zmieniałem, luzy zaworowe też sprawdzałem są okej, jedyne czego nie sprawdziłem to palca i kopułki, ostatnio po myjni Auto nie chciało odpalić i jak odpaliło po 20 razach krecenia to podczas jazdy gasło. Ostatnio były mocne ulewy to nie chciał się dziad wkręcić na wolnych nawet... mega zajebiste są te samochody i maja klimat. Czas go postawić na nogi, może to paliwo ? Pompa wtryski ? Każda sugestia na wagę złota! Peeeace!
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1247
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: Pedro z przypadku tj. 940GL sedan b230 NA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Sugestia pierwsza: przepływomierz krzak. Zamiennik to co najwyżej warto wozić w bagażniku by w razie awarii dokulać się do celu.
1 x
Bobyahed2dis
Posty: 4
Rejestracja: 07 września 2022, 21:45

Re: Pedro z przypadku tj. 940GL sedan b230 NA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bobyahed2dis »

To co tylko oryginal wchodzi w grę ? Da się zdiagnozować stary przeplywomierz żeby sprawdzić co się znim dzieje? Akurat przy samochodzie byl jak kupiłem to podmieniłem, ori to bosch z tego co pamiętam ,czy zamiennik z bosha jakiś kupić? Boję się używek brać
0 x
Bobyahed2dis
Posty: 4
Rejestracja: 07 września 2022, 21:45

Re: Pedro z przypadku tj. 940GL sedan b230 NA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bobyahed2dis »

Czy to też mogą być objawy uszkodzonej skrzyni te cyrki podczas jazdy ? Chyba zf 4hp-22
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3056
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pedro z przypadku tj. 940GL sedan b230 NA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Bobyahed2dis pisze:Czy to też mogą być objawy uszkodzonej skrzyni te cyrki podczas jazdy ? Chyba zf 4hp-22
Na pewno nie zaszkodzi sprawdzić poziomu i stanu oleju w skrzyni.
Te kłopoty które wymieniłeś nie muszą brać się z tylko jednej usterki.
1 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Bobyahed2dis
Posty: 4
Rejestracja: 07 września 2022, 21:45

Re: Pedro z przypadku tj. 940GL sedan b230 NA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bobyahed2dis »

Yayy to mnie troszkę uspokoiłeś bo już myślałem o swapie całej jednostki napędowej bo dostać skrzynie manualna i cały sprzęt do swapa na manuala to mocna gimnastyka. A że jestem głodny mocy bo mam bmw turbo to kusi mnie wrzucić wiadro do redblocka i zrobić z tego 940 nasty brick :D co nie znaczy że tak się nie skończy, ale póki co ta skrzynia momentami jak auto chodziło okej to wydawała się przyjemna . ;)
0 x
ODPOWIEDZ