240 Wagon '92 Catalyser

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: 240 Wagon '92 Catalyser

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

I mata na tunel środkowy między pasażerami ;)
0 x
Awatar użytkownika
jinx
Posty: 268
Rejestracja: 18 marca 2018, 18:39
Lokalizacja: Poznań

Re: 240 Wagon '92 Catalyser

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jinx »

To na choinkę mam coś pisać jak wszystko wiecie?
0 x
Obrazek245 1992 B230F M47
Awatar użytkownika
jinx
Posty: 268
Rejestracja: 18 marca 2018, 18:39
Lokalizacja: Poznań

Re: 240 Wagon '92 Catalyser

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jinx »

Nowości nowości - kopiując listę z poprzedniej strony zróbmy skreślenia tego co zostało zrobione + mały komentarz - zdjęcia wieczorem:

- dokończenie blacharki w restomod garage - zostały wykonane prace przy prawym tylnym nadkolu oraz zabezpieczenie wszystkich małych pierdół które wyszły po drodze;
- wymiana końcówek sworzni z przodu i malowanie wahaczy przód - zrobione razem ze zbieżnością 3D - stuki ustały, jeden sworzeń był jeszcze fabryczny :D;
- wymiana świec i filtra powietrza - zrobione;
- wymiana przewodów elastycznych hamulców i przelanie z odpowietrzeniem - zrobione;
- odbiór i montaż rolety bagażnika - mam roletę, nie mam montaży i haków - chętnie kupię;
- może kupno maty bagażnika - kupiona i zamontowana, wpadł też nieoryginalny łącznik tylnych dywaników;
- wymiana ramion wycieraczek przód - kupione i zamontowane, nie są zardzewiałe już;
- coś jest nie tak z silnikiem wycieraczki tył, przewody wszystkie w porządku a on przerywa pracę i nie wraca do pozycji zero jak się wyłączy manetką - poza tym pracuje i działa - chyba rzadko go używałem - rozruszał się i działa bardzo dobrze;
- wymiana przewodów w wiązce centralnego drzwi kierowcy - izolacja poszła i przewody robiły zwarcie - kwestia godziny jak w końcu kupię przewody i się za to wezmę, ale leży już 5 miesiąc temat :D - naprawione, zaizolowane i sklejone - może kilka lat podziała;
- demontaż haka - kupił go ode mnie Maciej, na zjeżdzie zamienimy się fartuchami i dostane ucho do holowania
- kupiłem od Sinuspi oryginalne snowcapy - jednak ori to ori.
- założyłem po zdobyciu czujnika zegar analogowy temp. zewnętrznej zamiast zepsutego zegarka - więc na górze mam teraz temp. zew., ciśnienie oleju, temp. oleju i woltomierz.

Co będzie robione w weekend przed zjazdem:
- wymiana belki zderzaka tył na taką w lepszym stanie.

Co będzie robione w przyszłości
- zrobienie profilaktycznie drugiego rogu grodzi, tego lewego za kablami.... to będzie masakra, latem to zrobię;
- wymiana zapięć pasów na takie nie dłubane - nie działa mi mrugadło bo się coś rozpadło w środku i musiałem kleić - działają, ale mrugadło musi być - od Macieja będę miał działające zapięcia;
- wymiana opon - te co mam są dobre, ale chcę przejść z 185/70 na 175/80.
3 x
Obrazek245 1992 B230F M47
Awatar użytkownika
jinx
Posty: 268
Rejestracja: 18 marca 2018, 18:39
Lokalizacja: Poznań

Re: 240 Wagon '92 Catalyser

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jinx »

W tym roku tak naprawdę nic się nie działo - kompletnie bezproblemowy wóz. Zero przygód, odpalał i jeździł skubany. Poszły tak naprawdę drobiazgi:

Zostało zrobione:
- montaż 3 stopu
- wymiana belki zderzaka tył na taką w lepszym stanie.
- wymiana zapięć pasów na takie nie dłubane
- założone opony 175/80R14
- wymiana uszczelki silnika wycieraczek i uszczelnienie kilku miejsc wpływu wody do auta - linki od maski i harmonii drzwi pasażera przód
- sprzedaż samochodu Mateuszowi matibobi ;)

Także zobaczycie go za rok na zjeździe, ale już nie w moich rękach. To było wspaniałe kilka lat, nauczyłem się więcej niż sądziłem, zrobiłem też wszystko co w nim zrobić chciałem - czas by ktoś inny się nim nacieszył. Teraz mogę skupić się i mam jakiekolwiek środki na start by robić Franceskę 144 - wszak za pieniądze z 240 ją kupiłem ;)
367392058_1555457495223948_1262844011996989838_n.jpg
367392058_1555457495223948_1262844011996989838_n.jpg (737.78 KiB) Przejrzano 453 razy
5 x
Obrazek245 1992 B230F M47
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1239
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: 240 Wagon '92 Catalyser

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

jinx pisze:W tym roku tak naprawdę nic się nie działo - kompletnie bezproblemowy wóz. Zero przygód, odpalał i jeździł skubany. Poszły tak naprawdę drobiazgi:

Zostało zrobione:
- montaż 3 stopu
- wymiana belki zderzaka tył na taką w lepszym stanie.
- wymiana zapięć pasów na takie nie dłubane
- założone opony 175/80R14
- wymiana uszczelki silnika wycieraczek i uszczelnienie kilku miejsc wpływu wody do auta - linki od maski i harmonii drzwi pasażera przód
- sprzedaż samochodu Mateuszowi matibobi ;)

Także zobaczycie go za rok na zjeździe, ale już nie w moich rękach. To było wspaniałe kilka lat, nauczyłem się więcej niż sądziłem, zrobiłem też wszystko co w nim zrobić chciałem - czas by ktoś inny się nim nacieszył. Teraz mogę skupić się i mam jakiekolwiek środki na start by robić Franceskę 144 - wszak za pieniądze z 240 ją kupiłem ;)
367392058_1555457495223948_1262844011996989838_n.jpg
Ależ dzień, mi 5 lat z RED-em, ty ostatni dzień z 240... Ale w sumie teraz będzie coś mniej spotykanego na drodze i zlotach :D
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 240 Wagon '92 Catalyser

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

I co teraz, zamykać temat? :D
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3080
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: 240 Wagon '92 Catalyser

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

dom?n pisze:I co teraz, zamykać temat? :D
Co przeczytam: sprzedałem super wóz, żadnych problemów to się zastanawiam czemu :?: :| :idea:
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1239
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: 240 Wagon '92 Catalyser

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Sinuspi pisze:
dom?n pisze:I co teraz, zamykać temat? :D
Co przeczytam: sprzedałem super wóz, żadnych problemów to się zastanawiam czemu :?: :| :idea:
No odpowiedź w wątku o 144 masz :lol: A jak wjadą kolejne aktualizacje i fanty do tego wozu jakie są już zakupione to zrozumiesz w pełni 8-)
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3080
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: 240 Wagon '92 Catalyser

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Maciek4530 pisze:
Sinuspi pisze:
dom?n pisze:I co teraz, zamykać temat? :D
Co przeczytam: sprzedałem super wóz, żadnych problemów to się zastanawiam czemu :?: :| :idea:
No odpowiedź w wątku o 144 masz :lol: A jak wjadą kolejne aktualizacje i fanty do tego wozu jakie są już zakupione to zrozumiesz w pełni 8-)
A to zatem odpowiedź znana sensowna :shock: :D
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ