Volvo 240 '91 "RED245"

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3082
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Volvo 240 '91 "RED245"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Maciek4530 pisze: 19 kwietnia 2024, 19:09
MarcinS pisze: 19 kwietnia 2024, 19:03 Ja aż tak ambitny bym nie był. :P
Zastosowałbym zwykłą śrubę ze stosownym gwintem, w osi nawierciłbym otwór i wkleił (czerwonym klejem do gwintów) w niego magnes neodymowy tej samej średnicy. Zrobiłem tak w motocyklu i działa. :)

Ale "szakunec" za ambicję. :!:
Oczywiście że by można - ba, nawet zwykłą śrubę byle robiła za koreczek. Nie mniej jednak chodziło o zachowanie magnesu i zbliżenie się do oryginału :D Staram się tak utrzymywać wóz by wszystko było na swoim miejscu jak trzeba - na szczęście są jeszcze na to opcję jak widać. :)
Ale wiadomo było że korek - Volvo 31325221 nie ma magnesu chyba, ze chodzi o źeżbę z neodymkiem. Jakaś alternatywa jest. Pogmyram
Skndixy i Amazony nie wymyśliły jeszcze korka jak taki co do miski oleju z pionowym magnesem jest.

Oczywiście, ze jest alternatywa czujnika temperatury już jest, tak o 70 zł mniej kosztuje ale trzeba użyć pilnika i trtytytki. Ale działa względnie dobrze.
1 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1239
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: Volvo 240 '91 "RED245"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

A faktycznie - zapomniałem że ten z mostu nie ma magnesu! W takim razie mamy alternatywę najbardziej zbliżoną do oryginału - czyli ten za 70zł :D
0 x
ODPOWIEDZ