Tomahouk B230FB rocznik 90.

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 485
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Tomahouk B230FB rocznik 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Cześć.
Witam wszystkich Kwadratomaniakufff.
Muszę się przypomnieć, że jestem.
Nic mądrego tu nie zapodam, tyle że dalej jadę, pokonuję kilometry naszego pięknego Kraju.

Gromadzę graty, których nie mam czasu zamontować.

Pokonuję kilometry i dalej jadę do przodu przed siebie wciąż dalej.
Tankuję i jadę, dojeżdżam do celu.
Tu Orlen w Warcie.

Awaria.
Auto szarpie i po jakimś czasie zjeżdżam, na poboczę. Za brakło mi do celu 6 kilometrów. Upał ze 40$ w cieniu. Telefon i po 15 minetach, podjeżdża 30 tka (to taki traktor) holowanko do działki. Okazuje się, że alatek się poddał. Miły weekend i trzeba wrócić do domciu. Mam nową baterię i postanowiłem dojechać do Łodzi 70 km.na wariata. Udało się bez świateł i reszty luksusu, ale dojechałem.
To tyle z awarii.
Jadę dalej zbieram graty, i nie mam kiedy naprawiać.
Zdaję sobie sprawę, że kiedyś przyjdzie na to pora i stanę.
Ale jadę dalej.
Myję i znowu jadę.

Czeka na montaż 531 po remoncie a ja w drodze.

Czeka mnóstwo zgromadzonych gratów, cały wydech, tarcze klocki, zestawy naprawcze i reszta.
Ale on nie chcę się zatrzymać.
Zbieramy razem prawdziwki :D

I kolejne graty notes jest bezużyteczny, nie trzeba go mieć, bo po co kolejne schorzenie? Już wystarczy.
Jedziemy dalej.

Toma trzyma stan oliwki w Zeetefiku i motorku
Zmieniam kolejny raz oliwę i jadę, coś zaczyna kapać z przodu lekko, delikatnie.
Delikatnie, subtelnie jak lekki jesienny katarek 8-)
Nawiewy po płukance układu chłodzenia się ogarnęły. Remont w skrzynce bezpieczników zrobiony. Tam, gdzie powinna być 25tka było 5ińć. Uff mam to z głowy.
Czasem się puszy szrocik, droczy się :lol:

Sufit się trzyma szpec od sufitów się sprawdził w 100% 8-)

Lejem po 7dem i jadziem dalej. Gaz w planach, ale to po głowicy. Jak Nivo nie da rady z ciężarem zbiornika to pójdą Polspringi i B4. Dbam jak mogę, uratowałem go przed hutą więc łaski nie robi klok jeden.
To tyle po długiej przerwie.
Pozdrawiam wszyściutkich Was.
8 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 485
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Tomahouk B230FB rocznik 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Po roku użytkowania trzeba było, chciał nie chciał zrobić wreszcie porządny przegląd. Poszło całkiem nieźle. Wszystko w normie
Ku mojemu przeogromnemu zdziwieniu amorki z wynikiem po 65%. Widziałem po minie diagnosty, że też był w letkimm szoku jak mu opowiedziałem historię auta z krzoków.
Światełka te sprawy wydeszek nowiutki od kata. Hamulczyki Rotingerki i regeneracja zacisków, nowe przewodziki hamulczyków itd. Kasiora leci a detailingu brak, jaki był brzydal ,taki jest.
Ogólnie fajnie wyszło zero wycieków moczenia pampersa.
Chłop zwrócił mi uwag na jedną rzecz, czyli zmurszałe tuleję.
Wiem, że muszę to zrobić i szykuję się teraz w marcu do akcji (tulejka)
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 485
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Tomahouk B230FB rocznik 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Po dłuższej przerwie chciałem się przywitać.

Macham ile sił :D
Były awarie i owszem, elektryka pocisnęła z letka.
Ale przy pomocy Mateusza temat ogarnięty, można by rzec.
Zmiana bucików na lato i na urlop.

Na koniec lipca mam umówionego lakiernika, trzeba ogarnąć maskę i kilka miejsc, zanim zacznie się dziać.
Oliwy nie bierze od wymiany do wymiany, czyli co jakieś 5000 tysi ;)
Lecimy dalej w radyjku leci właśnie kawałek Savage - Only You 8-)
3 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 485
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Tomahouk B230FB rocznik 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Czołem.
Ciągnę ten monolog dalej.
Grzyby som ok.

Dziury w podłodze już nie :roll:

Były dwie symetrycznie, pod podłogą kierowca i pasażer. Już po bólu lakiernik mi się rozchorował, więc zrobione chociaż to.
Większość wycina, ja jestem troszkę inny i wrócił na miejsce.
https://zapodaj.net/plik-hD5w9GgkRt
Udało się kupić sprawny Ori na Szwedzkiej aukcji. A propos Dominiku sorki za tą kopułkę :twisted:
Pod biurkiem leży już sporo kasiory, dzisiaj Volvusiądko pojechało do Adasia na wymianę wszystkich tulejek.
Małe pudełko a 1100 zostało w Volvofanie plus osłona pod silnik, wziąłem tą droższą, czekałem 1.5 miesiąca na nią 200 pykło.
Można by tak jeszcze długo, tu plastyczek tu pierdoła, kto by to liczył ? Choroba nieuleczalna.
Latamy sobie tak, olej zmieniamy w wolnej chwili, skrzynia powoli ma dość, ale jest druga (już nie pod biurkiem) ;)
Wpadł podłokieticzek się nawinął przypadkiem.
Szkoda mi go tylko jak tak na deszczu , mrozie stoi :cry:
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2023, 15:47 przez gruszka2, łącznie zmieniany 1 raz.
1 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1239
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: Tomahouk B230FB rocznik 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Kupowanie tulei w Drakenie? Ma to sens? :roll:
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tomahouk B230FB rocznik 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

gruszka2 pisze:Udało się kupić sprawny Ori na Szwedzkiej aukcji. A propos Dominiku sorki za tą kopułkę :twisted:
W ogóle nie jestem smutny, zaraz znalazłem kolejną :mrgreen:
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 485
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Tomahouk B230FB rocznik 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Maciek4530 pisze:Kupowanie tulei w Drakenie? Ma to sens? :roll:
Kupiłem graty do zawieszenia w Volvofanie, ale i Draken też czasem jest pomocny. Myślę, że ma sens kupowanie w jednym miejscu. Przysłali mi na pocztę fajny schemat zawieszenia z rozpiską i numerami części. Jakieś tulejki zamówiłem niepotrzebnie 4szt. zadzwonili i poprawiłem zamówienie. Miłe z ich strony. Osłonę silnika tą mocniejszą przysłali na swój koszt, jak dotarła ze Szwecji.
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 485
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Tomahouk B230FB rocznik 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

dom?n pisze:
gruszka2 pisze:Udało się kupić sprawny Ori na Szwedzkiej aukcji. A propos Dominiku sorki za tą kopułkę :twisted:
W ogóle nie jestem smutny, zaraz znalazłem kolejną :mrgreen:
Tradera jest zajefajowa, za katalizator zapłaciłem w sumie 400zł. pod dom.Fejzbukowe pany żądali 1200 :lol: , jak nie kupisz to, do skupu mówili. Swoją drogą miałem jechać z moim do wyceny, ale mi czasu brakło. Może to i lepiej, że tego nie zrobiłem, bo bym pocisnął kolejnego FANA .
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
erni35
Posty: 196
Rejestracja: 13 marca 2017, 00:17

Re: Tomahouk B230FB rocznik 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erni35 »

gruszka2 pisze:
Maciek4530 pisze:Kupowanie tulei w Drakenie? Ma to sens? :roll:
Kupiłem graty do zawieszenia w Volvofanie, ale i Draken też czasem jest pomocny. Myślę, że ma sens kupowanie w jednym miejscu. Przysłali mi na pocztę fajny schemat zawieszenia z rozpiską i numerami części. Jakieś tulejki zamówiłem niepotrzebnie 4szt. zadzwonili i poprawiłem zamówienie. Miłe z ich strony. Osłonę silnika tą mocniejszą przysłali na swój koszt, jak dotarła ze Szwecji.

Poratujesz rozpiską wszystkich gum zawieszenia, które brałeś w Volvofan? Przymierzam się do tego w moim 740 a nie chce działać na oślep
0 x
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 485
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Tomahouk B230FB rocznik 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

erni35 pisze:
gruszka2 pisze:
Maciek4530 pisze:Kupowanie tulei w Drakenie? Ma to sens? :roll:
Kupiłem graty do zawieszenia w Volvofanie, ale i Draken też czasem jest pomocny. Myślę, że ma sens kupowanie w jednym miejscu. Przysłali mi na pocztę fajny schemat zawieszenia z rozpiską i numerami części. Jakieś tulejki zamówiłem niepotrzebnie 4szt. zadzwonili i poprawiłem zamówienie. Miłe z ich strony. Osłonę silnika tą mocniejszą przysłali na swój koszt, jak dotarła ze Szwecji.

Poratujesz rozpiską wszystkich gum zawieszenia, które brałeś w Volvofan? Przymierzam się do tego w moim 740 a nie chce działać na oślep
Proszę.
Tylko masztu jeszcze poduszkę do ZF i osłonę silnika. Graty założone na auto wczoraj udało się zakończyć akcję. Teraz jeszcze w piątek zbieżność. Kurdę inne auto, bajka.
A właśnie zmierz średnicę drążka stabilizatora, bo jest 19 i 21 mm.

Tu jeszcze ori poduszka skrzyni ,szok.
2 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
ODPOWIEDZ