Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
MrChris
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 15:48

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrChris »

Kolejnej aktualizacja :)

Dokładka przeszła małe odświeżenie. Malowanko w kolor i połysk. Obrazek

Także roleta w końcu jakoś działa i nie wisi jak zasłonki i babci :D . Póki co na druciarskim patencie, poszukam niedługo oryginalnych haczyków.

Obrazek
3 x
MrChris
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 15:48

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrChris »

Trochę wolnego a więc i prace powolutku idą do przodu.

Grill w końcu pasuje do ogólnego wizerunku wozu, jest srebrny :). Rozglądam się za ładnym, chromowanym ale zabieg szprayowania + lakier bezbarwny nie kaleczą aż tak oczu a nawet wygląda nieźle.

Obrazek

Chciałem również ogarnąć prawy halogen ale... no cóż, zdjęcie mówi wszystko.

Obrazek
"zgniłem se :mrgreen: "

Nie wrzuciłem wcześniej foty wnętrza więc robię to teraz. Kilka plastików jest do wymiany, część już mam przygotowaną ale czekam z tym do wymiany podsufitki która to jest pod szyberdach blaszany. Szkło ma niestety mniejszy otwór przez co nie da się ładnie wykończyć dziury.
Obrazek
3 x
MrChris
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 15:48

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrChris »

Może to jednak ADHD i nie potrafię cieszyć się kolejnym wolnym dniem? :?

Zderzaki przeszły odświeżenie, z szaregoczegoś stały się czarnymi, z gładszą fakturą. Przedni czeka jeszcze na domalowanie niebieskiej dolnej części. Lakier musi wyschnąć aby nie zdjąć go razem z taśmą malarską ;) .

Obrazek
Obrazek

I w pełnej krasie. Progi również przybrały kolor czarny. Dostrzec można również uzupełnioną listwę drzwi, teraz jest już komplet oryginałów 760-tkowych 8-) . Widać krzywe drzwi które musze poprawić :lol:
Obrazek
5 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

No kurde, to jest najładniejsze siedemset kombi na tym forum.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
MrChris
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 15:48

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrChris »

dom?n pisze:No kurde, to jest najładniejsze siedemset kombi na tym forum.
Ładne jest z daleka to prawda. Niestety to odmalowanie nie wyszło najlepiej i widać gdzieniegdzie buble lakiernicze po dokładniejszym przyjrzeniu się. Wymaga jeszcze konkretnej polerki ale to kiedyś, powolutku :D .
0 x
MrChris
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 15:48

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrChris »

Mała aktualizacja ;)

Volvo doznało pierwszej poważniejszej awarii zakończoną konkret wyciekiem. Poluzowała się śruba trzymająca flanszę dla wału napędowego :? . Uszczelniacz zrobił puf. Na całe szczęście wieloklin nie ucierpiał wizualnie :roll: .
Obrazek

Druga nowość to -1 zwój z przodu 8-) . Nadal jest miękko ale czuć poprawę w zakrętach, mniej ryje lusterkami :lol: .
Obrazek
2 x
MrChris
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 15:48

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrChris »

Może nie jest to dzieło sztuki ale na pewno solidnie i trwale :lol: Spawanie wydechu na żabie to przekichana sprawa. :? .

760 dostała pełen przelot średnicy dwóch cali, tłumik TurboWorks. Ku mojemu zaskoczeniu wyszło naprawdę przyzwoicie. Wóz nie drze „ryja” jak pop…ny a wręcz przeciwnie od wewnątrz jest ciszej jak z oryginalnym tłumikiem. Będąc na zewnątrz słychać już, że coś było kombinowane ale niezbyt drastycznie, w sam raz :lol: .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Usterki: :mrgreen:

Wywaliło wąż nagrzewnicy przy 5 tys rpm :mrgreen:

Obrazek
3 x
MrChris
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 15:48

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrChris »

Mały update :) .

Cegła dostała wyposażenie adekwatne do serduszka pod maską. Wpadła - jakby to Edzio stwierdził - turrrrrrbo grata i oryginalny turrrrbo wskaźnik 8-) . Krata to hybryda z chromowaną ramką, myśle dużo lepiej wyglada od czarnego kafelka stockowego. Swoją drogą w końcu mam komplet działających wskaźników :D

Obrazek
Obrazek
3 x
MrChris
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 15:48

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrChris »

Trochę czasu minęło, prace nie stanęły. Zmieniło się wiele i to na dobre oczywiście.

Nareszcie Volvo zaczęło dmuchać nie tylko turbo a również z nawiewu :) . Kompresor i 0.5B ciśnienia podanego prosto na podciśnienia skutecznie rozruszały zastane serwa, działa pięknie 8-)

Obrazek

Znudziło mi się również kółko. Jeżdżę cegłami w zasadzie od początku, ciągle ta sama oryginalna kiera… nie skusiłem się co prawda na oryginał ale replika wygląda równie dobrze oraz jest zaskakująco solidna jak na produkcję dalekowschodnią :D

Obrazek

Nie obyło się również bez debiutu na wielkim ekranie :mrgreen:

Obrazek

Podsufitka w końcu jest taka jaka być powinna! Szklany szyberdach otrzymał poprawne wykończenie, swap z 960 :lol:
Obrazek

Wisienka na torcie! Dzięki uprzejmości mojego przyjaciela który odrestaurował bohatera tej edycji i zgodził wypożyczyć na czas nieokreślony. Murica Fyeah!

Obrazek
6 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Pięknie się prezentuje!
Ogromne opony masz założone na te felgi. Jaki to rozmiar. Nic nie obciera?
0 x
ODPOWIEDZ