Jaką benzynkę teraz lać do mego redbloka?

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
Piotr Rolew
Posty: 41
Rejestracja: 05 lutego 2024, 12:31

Jaką benzynkę teraz lać do mego redbloka?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Rolew »

No właśnie. Temat świeży, a właśnie wróciłem ze szpitala, więc wkrótce też trza podjąć wiekopomną decyzję, aby się dziewczyna nie obraziła. Bo zacznie prychać i jeszcze się zaprze i stanie okoniem. A że ciężka to nie dam rady wziąć na ręce n.p.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaką benzynkę teraz lać do mego redbloka?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Normalną. Redblocki są przystosowane do E10. Nie ma się co spinać.
1 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
Piotr Rolew
Posty: 41
Rejestracja: 05 lutego 2024, 12:31

Re: Jaką benzynkę teraz lać do mego redbloka?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Rolew »

dom?n pisze:Normalną. Redblocki są przystosowane do E10. Nie ma się co spinać.
Nie spinam, lecz zadaję pytanie…
Domyślałem się, że wszystko przełknie, a że mam jeszcze 2 tyg. do tanku, pytam coby zasięgnąć opinii, bardziej biegłych w temacie. Ponieważ kiedy Ją produkowali, nie było czegoś takiego jak biokomponenty. Czy wystarczająco się wykreśliłem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0 x
Awatar użytkownika
Piotr Rolew
Posty: 41
Rejestracja: 05 lutego 2024, 12:31

Re: Jaką benzynkę teraz lać do mego redbloka?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Rolew »

dom?n pisze:Normalną. Redblocki są przystosowane do E10. Nie ma się co spinać.
Nie spinam, lecz zadaję pytanie…
Domyślałem się, że wszystko przełknie, a że mam jeszcze 2 tyg. do tanku, pytam coby zasięgnąć opinii, bardziej biegłych w temacie. Ponieważ kiedy Ją produkowali, nie było czegoś takiego jak biokomponenty. Czy wystarczająco się wykreśliłem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0 x
MarcinS
Posty: 443
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: Jaką benzynkę teraz lać do mego redbloka?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Ja leję 98, bo ona jest jeszcze E5. Oczywiście Volvo jest przystosowane do E10, ale pod warunkiem fabrycznego układu paliwowego. Ja niestety przewody paliwowe wymieniłem i nie mam pewności, czy te wymienione E10 zniosą. W najbliższym czasie i tak będę wymieniał, to wymienię na odpowiednie (Gates Barricade fuel injection hose). Druga sprawa to to, że mam LPG, a więc benzyna długo zalega w baku, a E10 jest bardziej higroskopijne.
Przy E10 problemem są głównie elementy gumowe układu paliwowego. Nie każda guma znosi etanol. Przewody paliwowe do "starych" paliw były zazwyczaj klasy R6 i E10 je "zje".
Obrazek
Potrzebne są węże klasy R9
Lekturka po angielskiemu:
https://classicsworld.co.uk/guides/e10- ... ers-guide/
1 x
Awatar użytkownika
Piotr Rolew
Posty: 41
Rejestracja: 05 lutego 2024, 12:31

Re: Jaką benzynkę teraz lać do mego redbloka?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Rolew »

MarcinS pisze:Ja leję 98, bo ona jest jeszcze E5. Oczywiście Volvo jest przystosowane do E10, ale pod warunkiem fabrycznego układu paliwowego. Ja niestety przewody paliwowe wymieniłem i nie mam pewności, czy te wymienione E10 zniosą. W najbliższym czasie i tak będę wymieniał, to wymienię na odpowiednie (Gates Barricade fuel injection hose). Druga sprawa to to, że mam LPG, a więc benzyna długo zalega w baku, a E10 jest bardziej higroskopijne.
Przy E10 problemem są głównie elementy gumowe układu paliwowego. Nie każda guma znosi etanol. Przewody paliwowe do "starych" paliw były zazwyczaj klasy R6 i E10 je "zje".
Obrazek
Potrzebne są węże klasy R9
Lekturka po angielskiemu:
https://classicsworld.co.uk/guides/e10- ... ers-guide/
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Mam nadzieję, że nie tylko mi się przyda.
A co do tematu pobocznego.
Jakiś czas temu (~3,5 roku), chciałem Ją zagazować, ale poleceni fachmani odradzili. Nooo, nie czuję się jak naziści, ale ciekaw jestem, jak się sprawuje i czy jesteś zadowolony. Bardziej pytanie wynika z czystej ciekawości chłopięcej. Bo mój smoczek, nie wiadomo ile jeszcze pojeździ i w związku z tym, czy się opyla…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0 x
MarcinS
Posty: 443
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: Jaką benzynkę teraz lać do mego redbloka?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Ja auto kupiłem z gazem. według dokumentów w momencie kupna na gazie zrobione było ~80kkm Ja dołożyłem do tego kolejne 150kkm. I działa jak działało. :) Instalacja sekwencyjna. Ta, z którą kupiłem auto poddała się (parownik głównie) i zmieniłem na nową. Ja sobie chwalę Nie wiem, dlaczego fachmani Ci odradzali, bo Redblock z gazem radzi sobie bez problemu. Wymagane szybkie wtryskiwacze, bo to fullgrupa, ale dzisiaj nie stanowi to problemu. Co jakiś czas sprawdzić luzy zaworowe i tyle.
3 x
Awatar użytkownika
Piotr Rolew
Posty: 41
Rejestracja: 05 lutego 2024, 12:31

Re: Jaką benzynkę teraz lać do mego redbloka?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Rolew »

MarcinS pisze:Ja auto kupiłem z gazem. według dokumentów w momencie kupna na gazie zrobione było ~80kkm Ja dołożyłem do tego kolejne 150kkm. I działa jak działało. :) Instalacja sekwencyjna. Ta, z którą kupiłem auto poddała się (parownik głównie) i zmieniłem na nową. Ja sobie chwalę Nie wiem, dlaczego fachmani Ci odradzali, bo Redblock z gazem radzi sobie bez problemu. Wymagane szybkie wtryskiwacze, bo to fullgrupa, ale dzisiaj nie stanowi to problemu. Co jakiś czas sprawdzić luzy zaworowe i tyle.
Dzięki.
Ludki, niechętne były, bo i zbiorniki nie są produkowane, do tego typu aut. Oraz wcześniej miał oryginalne wtryski, teraz są z odrobiną komputera, a więc możliwe że teraz będzie lepiej.
Hmm, trzeba mi to przemyśleć. A wcześniej sprawdzić i zrobić to wszystko co sugerujesz. A filtr paliwa i powietrza, to chyba też ma wpływ na spalanie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0 x
MarcinS
Posty: 443
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: Jaką benzynkę teraz lać do mego redbloka?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Filtry oczywiście, powietrza zwłaszcza.
0 x
xjtdi
Posty: 1066
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Jaką benzynkę teraz lać do mego redbloka?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

Cześć! Z racji pracy zawodowej bywam często w Danii. I niestety musiałem tam czasem zatankować oczywiście lejąc tę cudowną i ekologiczna e10... I widzę pewna kłopotliwa prawidłowość, o ile przewody paliwowe dzielnie zniosły ten eksperyment to regulatory ciśnienia paliwa nie bardzo...
W obu autach po pewnym czasie miałem usterkę tych regulatorów, poddały się membrany i leciało paliwo do kolektora. Może to przypadek bo regulatory jeśli nikt ich nie zmieniał miały dopiero 30lat ;-) a może coś jest na rzeczy. Po zmianie regulatorów ciśnienia paliwa na nowe w PL tankuje tylko 98, w Danii zdarzyło mi się zalać e10 i nic się tam na razie nie wykrzaczylo.
1 x
ODPOWIEDZ