Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3086
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Mitek91 pisze:Dzis pobieżnie zajrzałem do rozrządu w swoim b234f i poza tym, że pasek rzeczywiście wyglada na 2 lata po wymianie i 10kkm, zauważyłem brak paska do wałków wyrównoważających- to pół biedy, tylko patrząc na koło pasowe na korbie wydaje mi się (bez rozbierania calej osłony rozrządu), że jest jakby od wersji 8v czyli tylko ma jeden rowek na pasek rozrządu- czy taki patent w ogóle jest możliwy i ma jakiś sens?
Koła pasowe 8V i 16V są od siebie różne.
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Bal
Posty: 5
Rejestracja: 05 czerwca 2021, 17:48

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bal »

Cześć,
pytanie o fotel pasażera i kierowcy w 940. Czy kołyska fotela kierowcy jest demontowalna tak żeby można było fotel pasażera przełożyć na miejsce kierowcy? Mam fotel pasażera w dobrym stanie i chcę podmienić w miejsce fotela kierowcy.
0 x
xjtdi
Posty: 1066
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

Bal pisze:Cześć,
pytanie o fotel pasażera i kierowcy w 940. Czy kołyska fotela kierowcy jest demontowalna tak żeby można było fotel pasażera przełożyć na miejsce kierowcy? Mam fotel pasażera w dobrym stanie i chcę podmienić w miejsce fotela kierowcy.
Można zrobić taki manewr, jedyny problem jaki bedzie to regulacja podparcia lędzwiowego w oparciu bedzie nie z tej strony, ale da się tak jeździć i jest to jakieś wyjście jesli fotel kierowcy jest zużyty.
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3056
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Fotel pasażera nie ma też regulacji wysokości siedziska.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
xjtdi
Posty: 1066
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

dom?n pisze:Fotel pasażera nie ma też regulacji wysokości siedziska.
Jeśli odkrecisz oparcie od podstawy to regulacja wysokosci Ci zostanie bo ona jest w podstawie fotela. Ja taki manewr swego czasu ćwiczyłem, cała operacja sprowadziła się do odkrecenia oparcia, zdjęcia tapicerki z siedziska i na ori fotelu to samo. W sumie prosta robota, fotel po operacji działał tip top jak oryginał tylko pokrętło od podparcia ledzwiowego było nie z tej strony. Wszystkie regulacje przód-tył i góra -dół działały poprawnie.
0 x
Mitek91
Posty: 178
Rejestracja: 17 stycznia 2021, 16:35

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mitek91 »

Czy w 940 tylne krańcówki w drzwiach działają na zapalenie światła w kabinie? U mnie światło nie zapala się po otwarciu tylnych drzwi, to jakaś typowa przypadłość? Krańcówki klikają, zanim rozpruje słupki może ktoś miał taki problem?
0 x
Awatar użytkownika
monter87
Posty: 138
Rejestracja: 18 marca 2018, 09:44
Lokalizacja: Ryki

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: monter87 »

Światełko zapala taki mały pstryczek elektryczek w slupku B, przynajmniej u mnie.
Można go wyjąć, jest rozbieralny i wyczyścić.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
1 x
Mitek91
Posty: 178
Rejestracja: 17 stycznia 2021, 16:35

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mitek91 »

Sprawdziłem, zwierają i rozwierają legancko, tylko prunt do nich nie dociera, trzeba iść w głąb instalacji niestety
0 x
Awatar użytkownika
kapsel
Posty: 224
Rejestracja: 11 listopada 2015, 20:19

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapsel »

Rozbierz i wyczyść przednie i tylne krańcówki. Linia prądowa jest połączona ze sobą przód z tyłem. Przynajmniej jakoś tak było. Dawno temu też z tym walczyłem i zawsze problemem były czy to przednie czy też tylne krańcówki. Przynajmniej u mnie długo żyły własnym życiem.
0 x
Mitek91
Posty: 178
Rejestracja: 17 stycznia 2021, 16:35

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mitek91 »

Już wszystko wiem- lampy zapalają się wtedy kiedy zewrzemy dwa kable od czujnika do masy, przeczyściłem jedną stronę, działa super, druga strona ma upalony styk zwierający do masy, więc jest do wymiany, sprawa załatwiona :)
1 x
ODPOWIEDZ